S6 yerine S7 tercih etmek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önceki yazdığım mesajları okuyun, tekrar düşünün. Herkes sizin gibi düşünseydi 3310'dan beri herhangi bir gelişme olmazdı. Aslına bakarsanız telefon denen şeyde üretilmezdi. Ne güzel mektup var ya işte deseydik bu denli gelişmemiz mümkün dahi olmazdı.
Ayrıca G5'te şuan 3.1 kullanılıyor. Malesef onunda dış tasarımının çok iyi olduğu söylenemez.
Mesela G5'te varmış. Peki bu USB 3.1'den kaç kişi yararlandı? Veya G5, G3 gibi bir patlama yaşadı mı? Hayır. Aslında dünya şirketi olmak tam olarak bu oluyor. İnsanların ne zaman neye ihtiyaç duyacaklarını belirlersiniz ve beklersiniz. Bir teknoloji geldi diye hemen kullanırsanız adınız Samsung gibi "Yazılımı kötü, RAM'i şişer, dayanıksız, İphone daha iyi"ye çıkar. Yazılımı düzeltirsiniz değişmezsiniz. RAM'i eklersiniz değişmezsiniz. Dünyanın en gelişmiş camlarından kullanırsınız dayanıksız olursunuz.
Eğer dediğiniz gibi her özellik kullanılırsa adınız Samsung, zamanını beklerseniz Apple olursunuz. Mesela Samsung 3 yıl önce 4K video-fotoğraf çeken telefon duyurdu. Kimse önemsemedi. Apple şimdi 4K'yı yeni kullanıyor ve adı "Apple'ın kamera lenslerini uzay mekiklerinde kullanılanlardan koydu. 4K çekiyor vay be!" olur. Samsung artık Apple gibi her özelliği yavaş yavaş getiriyor.

Mesela G5'te varmış. Peki bu USB 3.1'den kaç kişi yararlandı? Veya G5, G3 gibi bir patlama yaşadı mı? Hayır. Aslında dünya şirketi olmak tam olarak bu oluyor. İnsanların ne zaman neye ihtiyaç duyacaklarını belirlersiniz ve beklersiniz. Bir teknoloji geldi diye hemen kullanırsanız adınız Samsung gibi "Yazılımı kötü, RAM'i şişer, dayanıksız, İphone daha iyi"ye çıkar. Yazılımı düzeltirsiniz değişmezsiniz. RAM'i eklersiniz değişmezsiniz. Dünyanın en gelişmiş camlarından kullanırsınız dayanıksız olursunuz.
Eğer dediğiniz gibi her özellik kullanılırsa adınız Samsung, zamanını beklerseniz Apple olursunuz. Mesela Samsung 3 yıl önce 4K video-fotoğraf çeken telefon duyurdu. Kimse önemsemedi. Apple şimdi 4K'yı yeni kullanıyor ve adı "Apple'ın kamera lenslerini uzay mekiklerinde kullanılanlardan koydu. 4K çekiyor vay be!" olur. Samsung artık Apple gibi her özelliği yavaş yavaş getiriyor.
Dediklerime bir cevap veremeyip farklı bir yola başvurdunuz. Yalnız dikkatli okuyunca farkettim, cidden Samsung fanısınız. Samsung'un RAM kullanımı, arayüz rezilliği, güncelleme sorunları gibi şeyler doğru. Bunlar zaten herkes tarafından kabullenilmiş. Ayrıca 4K'yı ilk Samsung'mu duyurdu ? İyi bir inceleyin derim.

Dediklerime bir cevap veremeyip farklı bir yola başvurdunuz. Yalnız dikkatli okuyunca farkettim, cidden Samsung fanısınız. Samsung'un RAM kullanımı, arayüz rezilliği, güncelleme sorunları gibi şeyler doğru. Bunlar zaten herkes tarafından kabullenilmiş. Ayrıca 4K'yı ilk Samsung'mu duyurdu ? İyi bir inceleyin derim.

İlk 4K kameralı amiral gemisi telefon kimin? Samsung arayüz rezilliğini düzeltti. Ama sen gidip 500TL'ye Samsung telefon alırsan ve gidip 2000TL'lik İphone'la karşılaştırırsan Samsung kötü olur. Ben 1 yıldır S5 kullanıyorum ve Lollipoplu kullanıyorum. Ne arayüz sorunu yaşadım ne de durdu sorunu. Eskiden vardı kabul ediyorum. Ben de o sorunu yaşadım eski Grand Duos'um ile. Ama 4.4.2'den sonra arayüz sorunu yok Samsung'da. RAM şişmiyor. Şiştiği zaman siliyor. RAM yönetimi en yüksek kalitede. Aynı anda her şeyden haberdar olabiliyorsun ve aynı anda bir sürü şey yapabiliyorsun ve oyuna girdiğinde de sorun çıkarmıyor. Güncelleme sorunu ise hala var. S7 alınırsa bu sorunu 3 yıl yaşamaz. Bence Sony alıp 3 yıl sonra yeni Android sürümünü aldığımda aynı tema Casper'ın telefonunda da olursa bu benim içime oturur. Touchwiz ise her amiral gemisine özel dizayn edilir. Kolay gelsin.
Samsung AŞIĞIYIM (SSD konusu dışında PC hariç)

İlk 4K kameralı amiral gemisi telefon kimin? Samsung arayüz rezilliğini düzeltti. Ama sen gidip 500TL'ye Samsung telefon alırsan ve gidip 2000TL'lik İphone'la karşılaştırırsan Samsung kötü olur. Ben 1 yıldır S5 kullanıyorum ve Lollipoplu kullanıyorum. Ne arayüz sorunu yaşadım ne de durdu sorunu. Eskiden vardı kabul ediyorum. Ben de o sorunu yaşadım eski Grand Duos'um ile. Ama 4.4.2'den sonra arayüz sorunu yok Samsung'da. RAM şişmiyor. Şiştiği zaman siliyor. RAM yönetimi en yüksek kalitede. Aynı anda her şeyden haberdar olabiliyorsun ve aynı anda bir sürü şey yapabiliyorsun ve oyuna girdiğinde de sorun çıkarmıyor. Güncelleme sorunu ise hala var. S7 alınırsa bu sorunu 3 yıl yaşamaz. Bence Sony alıp 3 yıl sonra yeni Android sürümünü aldığımda aynı tema Casper'ın telefonunda da olursa bu benim içime oturur. Touchwiz ise her amiral gemisine özel dizayn edilir. Kolay gelsin.
Samsung AŞIĞIYIM (SSD konusu dışında PC hariç)
Aşık olduğunuzu zaten farkettimde böyle bir saçmalık görmedim ben. Samsung'un arayüz sorunu mu düzeldi ? Samsung'un arayüz sorunu Galaxy S6'da bile devam ediyordu. Gözünüzü kör edip Samsung'da Samsung diye haykırmanın lüzumu yok.
Bu derece Samsung sevginizi yaşınıza vereyim diyorum fakat umarım sebebi farklıdır. Güncelleme sorunu devam ediyor, arayüz sorunu devam ediyor, RAM sorunu hala devam ediyor. Bunu ne kadar inkar etsenizde gerçek.

Aşık olduğunuzu zaten farkettimde böyle bir saçmalık görmedim ben. Samsung'un arayüz sorunu mu düzeldi ? Samsung'un arayüz sorunu Galaxy S6'da bile devam ediyordu. Gözünüzü kör edip Samsung'da Samsung diye haykırmanın lüzumu yok.
Bu derece Samsung sevginizi yaşınıza vereyim diyorum fakat umarım sebebi farklıdır. Güncelleme sorunu devam ediyor, arayüz sorunu devam ediyor, RAM sorunu hala devam ediyor. Bunu ne kadar inkar etsenizde gerçek.
O zaman S5 Samsung'un en sorunsuz telefonu. Teşekkür ederim.

@politetrafloraetilen
Dostum 6S almamı önermişsin ama ben telefonu tarifeye ek alacağım. Tarifeme ek 6S 180 TL ediyor, S7 ise eski bir cihaz götürdüğümde neredeyse S6 fiyatına (120-130 TL) geliyor. Fiyata aylık olarak baktığımızda pek bi fark yok gibi ama 2 yıl sözleşmeyle alacağım için fark burada daha belirgin oluyor.

Her gün OTG kullanmamakla birlikte gerektiği zaman m.SATA SSD USB 3.0 veya USB 3.0 SATA HDD ile kullanmaktayım sonuçta OTG den mouse veya klavye çalıştırarak performans aramıyoruz ve üst sürümleri çıktıkça yeni üretilen cihazlara da bu teknolojilerin eklenmesinden taraftarım, neticede satın aldığımız 150 USD değerindeki bir anakart üzerinde yeni teknolojileri arıyorsak USB 3.1 gibi, kendi adıma 1000 USD lik bir telefonda olmasını dilerim.

S7 daha cazip gibi geldi. Ama benim aklıma yatan tarifeye ek almak biraz tuzlu değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Asya Ay Ne kadar saçma düşünceye sahipsiniz. Samsung arayüz, ram sorunu vs. devam ediyor demişsiniz. Kulaktan duyma laflarla bir markayı kötüleyemezsiniz. Bugüne kadar hiç taraf tutarak yorum yapmadım, yapmam da gayet açık ve net bir şekilde objektif bir şekilde yanıtımı veririm. 500- 1000 Tl' lik Samsung alıpta 3-5 ay sonra kasıyor demelerine şaşmamalı. Telefonu insan gibi kullanıp yüklenmedikten sonra bir sıkıntı oluşmaz. Gidipte Samsung galaxy ace kullananlar yok arayüz kasıyor bilmem ne falan ya bırakın bu işleri. Telefonlara kim bilir ne kadar uygulama yüklüyorlar kim bilir neler yapıyorlar sonra yok kasıyor falan. Samsung artık eski Samsung değil. Arayüz düzeldi. Annemde S5 var 5.1 sürümünde ve gram kasma, donma yok. Aynı şekilde linkini vereceğim yeri bir girip okuyun bakalım da belki bu Samsung kötüleyici tavırlarınız değişir. Rastgele sallamışsınız Samsung' a. Bu resim de Furkan Bektaş' a sorduğum soruyu göstermekte. Ve kendisi S6' yı aylardır belki de en az bir yıldır kullanıyor.
Buda olay yeri. Bence gidip İncelemesini ve performans testlerini bir okuyun sonra konuşun. Öyle ordan burdan duyarak yok sorunlar duruyor yok kasıyor gibi laflarla olmaz bu işler.
Samsung Galaxy S6 Performans Testleri
gh.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı