S7 2021 de hâlâ kullanılır mı?

Bende var kullanıyorum. Şu an para verip telefon olacak olsam S7 almam. Çünkü daha iyi cihazlar var. Fakat bütçem kısıtlı ikinci el düşünüyorum benim işlerimi görsün diyorsanız sizi kullanış olarak pişman etmiycektir.

Bende var kullanıyorum. Şu an para verip telefon olacak olsam S7 almam. Çünkü daha iyi cihazlar var. Fakat bütçem kısıtlı ikinci el düşünüyorum benim işlerimi görsün diyorsanız sizi kullanış olarak pişman etmiycektir.

Maalesef kazıkçılar S7'yi bile pahalıya satıyorlar.

Diğer işler için 10 sene bile götürebilirsin, oyun için ise oyuna bağlı ama 720p'de götürürü var. Bunları telefonun sağlam ve ekran yanığı olmadığını varsayarak söylüyorum. Kendi kullandığım sırada ikisi de vardı, çekmeye hiç gerek yok.

Elinizde varsa kullanın ama 2.el olarak kesinlikle alınmaz.

Yazılım ve kamera sizin için çok önemli değilse rahatça kullanabilirsiniz SD 820 işlemcisi var eskinin en iyisi eskidiğinde de hala iyidir. Hala bir amiral gemisi performansı vermeyecektir tabii ki ancak SD 450 kullanmaktan iyidir. RAM kapasitesi de gayet yeterli olduğu android sürümü için. hafızada belki biraz sıkıntı yaşanır ancak rahatça 1sene sonrasında da biraz üzer sizi ama yine de 2sene daha götürür.

Birisi 10sene daha uygulama çalıştırabilirsin demiş? telefon zatren 5-6 yaşında artık ömrü bitiyor. PC ile örnek verirsek 2005 yılından kalma pc ile internete bile giremezsin şu an? Aşırı kasar ve çok kötüdür. Aynı şey telefonlar için de geçerli. S7 artık ana menüsünde gezerken bile ufaktan takılabiliyor. Telefondaki flash memory'nin de çok uzun ömürlü olmadığını bilmek lazım. İmkanı yok 10sene götürmesinin.

10 yıl lafına takılmış bilgin arkadaş, işlemcilerin performans artışı ivmesi giderek düşmekte; ayrı bir üretim sürecine girmezsek de sona çok yakınız. Örneğin 2005'te bu yana 10 kat mesafe aldıysak, bundan 15 sene sonra belki 2 kat mesafe alacağız. Üreticiler engellemediği takdirde şu an ne yapabiliyorsak onları yapmaya devam edeceğiz.

Memory'e takılmışsın, haklı sayılabilirsin ama daha önce düşünülmesi gereken şeyler var. Şu an aktif kullanılan bir cihazsa pil çoktan görüşürüz demiştir, sıfırında bile ucu ucunda götürüyordu şu anı düşünemiyorum. İllaki tamir görecek kaçarı yok, ha pil ha NAND ha ekran ne fark eder ki?

10 yıl abartı geliyor olabilir fakat bu cihaz bilerek kötüye götürülmediği sürece sonsuza kadar çalışması lazım, değil mi? (Sonsuz abartı oldu, işin içine yarıömürler falan da giriyor...)

10 yıl lafına takılmış bilgin arkadaş, işlemcilerin performans artışı ivmesi giderek düşmekte; ayrı bir üretim sürecine girmezsek de sona çok yakınız. Örneğin 2005'te bu yana 10 kat mesafe aldıysak, bundan 15 sene sonra belki 2 kat mesafe alacağız. Üreticiler engellemediği takdirde şu an ne yapabiliyorsak onları yapmaya devam edeceğiz.

Memory'e takılmışsın, haklı sayılabilirsin ama daha önce düşünülmesi gereken şeyler var. Şu an aktif kullanılan bir cihazsa pil çoktan görüşürüz demiştir, sıfırında bile ucu ucunda götürüyordu şu anı düşünemiyorum. İllaki tamir görecek kaçarı yok, ha pil ha NAND ha ekran ne fark eder ki?

10 yıl abartı geliyor olabilir fakat bu cihaz bilerek kötüye götürülmediği sürece sonsuza kadar çalışması lazım, değil mi? (Sonsuz abartı oldu, işin içine yarıömürler falan da giriyor...)

Sen canını sıkma arkadaş. Bendeki S7 ne zaman ömrünü tamamlarsa o zaman forum açarım hepinizi cenazeye çağırırım :DUnutmadan annemdeki ilk göz ağrım aldığım cihaz s3 mini hala yaşıyor:D

Sen canını sıkma arkadaş. Bendeki S7 ne zaman ömrünü tamamlarsa o zaman forum açarım hepinizi cenazeye çağırırım :DUnutmadan annemdeki ilk göz ağrım aldığım cihaz s3 mini hala yaşıyor:D
Bendeki ömrünü soba içinde tamamlamıştı, SE2020'ye yatay geçiş yaptım. S3 mini yaşıyor ama hayat desteğine bağlı yaşıyordur diye düşünüyorum :D

Bendeki ömrünü soba içinde tamamlamıştı, SE2020'ye yatay geçiş yaptım. S3 mini yaşıyor ama hayat desteğine bağlı yaşıyordur diye düşünüyorum :D

Yok hayat desteksiz yaşıyor. Bakalım daha ne kadar sürecek bende merak ediyorum son nefesini vericeği günü😀

Yeni konular

Geri
Yukarı