S7, S7 Edge vs iPhone 6S

S7 Edge biraz sorunlu pembe çizgi sorunu yüzünden servise gitti telefonum ve 1 ay sonra da nem algılandı hatası verdi şarj edemedim. Şarj soketi değişti ve suya falan sokulmadı telefon. Neyse ki garantisi vardı da yaptılar.

İlk çıktığı zamandan beri s7 edge kullanıyorum hocam. Gayet yeterli bir performans sağlıyor benim için. Bataryasını hiç değiştirmedim ve bir günü halen rahat çıkartıyor. Bir de pembe ekran şans işi benim telefonda çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Yazılım güncellemesi evet alamayacak ama ben rom ile o işleri hallediyorum artık. Şu an Pie güncellemesi ile kullanıyorum telefonu. Son olarak 6s de s7 edge de üzmez sizi. Ama hızlı şarj olayı yüzünden bir tık önde basıyor s7 edge.

@humasettinozlecik Kullanım tarzınıza bağlı bir durum. S4 bile sizi memnun ediyorsa, S7 ve 6S’i çok uzun süreler daha kullanabilirsiniz. İki cihaz da geçerli günümüz için. 6S aşağıda kalmaz, biraz daha iyi bir model. Performans değerleri kendini belli ediyor. Bende SE var ve 6S ile aynı donanıma sahip. Telefondan en ufak bir şikayetim yok. Ölüp gittiği zamana kadar kullanacağım. Benim için 2-3 sene var diye düşünüyorum. Toplamda 5 sene kullansam yeter bu cihazı.
iPhone 6s'e karar kıldım. Fakat SD kart desteği yokmuş. 16GB modelini alsam, sadece YouTube, Instagram arasında dolaşıyorum. Ve elime ses sistemi geçtiğinde videosunu çekiyorum. 16GB bana yeterli olur mu sizce?

iPhone 6s'e karar kıldım. Fakat SD kart desteği yokmuş. 16GB modelini alsam, sadece YouTube, Instagram arasında dolaşıyorum. Ve elime ses sistemi geçtiğinde videosunu çekiyorum. 16GB bana yeterli olur mu sizce?
Açıkcası yetmeyebilir hocam. Yüklü uygulamalar ne kadar yer tutuyor bilmiyorum ama size en kötü 10-12 arası bir GB veri alanı kalacak.Tercih sizin tabiki.

Asıl sen neyi savunuyorsun anlamadım. Nesi yalan dolan. Android 8'in üstüne 2 sürüm daha geldi S7 bunları aldı da benim mi haberim olmadı?
6S'in güncelleme almaya devam etmesi mi yalan?
1.5 yıl önce çıktı android 8. Bir de hatalı bilgi diye ceza veriyorlar, nesi hatalı bu bilginin?
Ahahah 6S son güncellemesini alıcak.
Açıkcası yetmeyebilir hocam. Yüklü uygulamalar ne kadar yer tutuyor bilmiyorum ama size en kötü 10-12 arası bir GB veri alanı kalacak.Tercih sizin tabiki.
10-12 bile değil sistem 4-5 GB kullanıyor. Arkadaşa uygulama yüklese max 8-9 arası bir şey kalır tahminimce

Benim telefonum da 16 GB. 4.5 GB kadarı sisteme ayrılmış durumda. Oyun dışında, bütün uygulamaları kullanıyorum. 13.4 GB kullanılan alan var şu anda. Yaz dönemi video ve fotoğraflar artıyor, bu sebeple de senede 1-2 defa bilgisayara yedekliyorum dosyaları. 32 GB olsa, çok daha rahat olurdum. 4K video çekmek istediğimde eksikliğini hissediyorum. 16 GB ile ara sıra yedekleme ihtiyacı oluyor. Kullanım tarzınıza göre değerlendirin derim. Yine de fazla depolama göz çıkarmaz. Bulabilirseniz, yüksek depolamalı bir telefon alın.

Benim telefonum da 16 GB. 4.5 GB kadarı sisteme ayrılmış durumda. Oyun dışında, bütün uygulamaları kullanıyorum. 13.4 GB kullanılan alan var şu anda. Yaz dönemi video ve fotoğraflar artıyor, bu sebeple de senede 1-2 defa bilgisayara yedekliyorum dosyaları. 32 GB olsa, çok daha rahat olurdum. 4K video çekmek istediğimde eksikliğini hissediyorum. 16 GB ile ara sıra yedekleme ihtiyacı oluyor. Kullanım tarzınıza göre değerlendirin derim. Yine de fazla depolama göz çıkarmaz. Bulabilirseniz, yüksek depolamalı bir telefon alın.
Daha 3 ay önce telefon aldığım için masraftan kaçınmak istiyorum. YouTube, Instagram arasında dolaşıyorum 16GB yeterli olur herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı