S9+ Custom ROM atınca IMEI gidiyor

Haktuğ

Kilopat
Daha fazla  
IMEI ne durumda?

Merhaba. Ben yurt dışı kayıtlı S9+ kullanıyorum. Custom ROM atınca IMEI gidiyor. Attığım Custom ROM da noble ROM. Patchli stok ROM'u yüklüyorum IMEI geliyor Magisk'le birlikte. Stok ROM da Magisk'i silince IMEI yine gidiyor :D. Sony'lere sistem atmaktan anişayım bu işlere bilgim de var. TWRP kurduğum andan itibaren IMEI uçuyor. TWRP'siz şekilde efs yedeği alsam ve Custom ROM atıp efsyi geri yüklesem telefon hardbrick olur mu (Sony cihazımda olmuştu :D)? Veya Custom ROM'u Magisk'le birlikte kursam bir yararı olur mu sence? Not: Bugün 20.24 itibarıyla Custom ROM'u Magisk'le birlikte kurmayı deneyeceğim. Olumlu olumsuz oraya yazarım yine.

@Haktuğ
Denemekten zarar gelmez. Yurt dışı Android kullanmadığım için kesin cevap veremem.

Magisk ile kurunca IMEI var fakat *#*#0011# yapınca IMEI status: Ng yazıyor. Cert patch yapılması lazım. Yabancı bir adam, yurt dışı cihazına noble ROM 2C kurup chimera isimli programla patch edip kurdu ve imei çalışıyordu. Onunla birlikte birkaç dosya denedik işe yaramadı. Stok sisteme göre mükemmel bir sistem. Stok sistem IMEI kayıtlı ve Auto patchli bir sistem. HDR çalışmıyordu. Hoparlörde ses kötü iletiliyordu. Custom ROM'da HDR miss gibi çalışıyor. Aramada hopörlere alınca karşı tarafa mükemmel iletiliyor ses. Yakın zamanda telefoncularda chimera ile Cert patch deneyip deneyimlerimi yazacağım.

Magisk ile kurunca IMEI var fakat ##0011# yapınca IMEI status: Ng yazıyor. Cert patch yapılması lazım. Yabancı bir adam, yurt dışı cihazına noble ROM 2C kurup chimera isimli programla patch edip kurdu ve imei çalışıyordu. Onunla birlikte birkaç dosya denedik işe yaramadı. Stok sisteme göre mükemmel bir sistem. Stok sistem IMEI kayıtlı ve Auto patchli bir sistem. HDR çalışmıyordu. Hoparlörde ses kötü iletiliyordu. Custom ROM'da HDR miss gibi çalışıyor. Aramada hopörlere alınca karşı tarafa mükemmel iletiliyor ses. Yakın zamanda telefoncularda chimera ile Cert patch deneyip deneyimlerimi yazacağım.
arada biraz zaman farkı var ama, oldu mu acaba

hocam yaptım. fakat rehber oluşturma konusunda dersler sıkıntı oldu. En yakın zamanda paylaşıcam Sorunsuz kullanıyorum. noble calabria III çıktı sorunsuz kullanıyoruz.

Arada biraz zaman farkı var ama, oldu mu acaba?

Konuyla ilgili rehber oluşturuyorum. Yurt dışı S9, S9+ ve Note 9 Custom ROM kurabilirsiniz.

Merhaba. rehberi oluşturdum. göz atabilirsiniz :) Rehber: Yurt Dışı Kayıtlı Galaxy S9, S9+ ve Note 9 Noble Rom 4.1(OneUI 6.1) Kurulumu ve Yeşil Ekran çözümü

Magisk ile kurunca IMEI var fakat ##0011# yapınca IMEI status: Ng yazıyor. Cert patch yapılması lazım. Yabancı bir adam, yurt dışı cihazına noble ROM 2C kurup chimera isimli programla patch edip kurdu ve imei çalışıyordu. Onunla birlikte birkaç dosya denedik işe yaramadı. Stok sisteme göre mükemmel bir sistem. Stok sistem IMEI kayıtlı ve Auto patchli bir sistem. HDR çalışmıyordu. Hoparlörde ses kötü iletiliyordu. Custom ROM'da HDR miss gibi çalışıyor. Aramada hopörlere alınca karşı tarafa mükemmel iletiliyor ses. Yakın zamanda telefoncularda chimera ile Cert patch deneyip deneyimlerimi yazacağım.
Kendime not düşeyim. defalarca saatlerimi ve haftalarımı aldığım işlemi uğraşlarım sonucu başardım :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı