Saatte dönen halka nedir?

Miyota citizen markasına aittir ve japondur, birçok swiss made pilli saatlerden daha uzun ömürlüdür.

Üst düzey miyota kalibrelerde yakut taşlar ile dişlilerin aşınması engellenir, sizin saatinizde 2 jewels olma ihtimali var.

Pilli saatlerde yakut taşlara pek gerek yoktur ama otomatik saatlerde bu ihtiyaç çok fazladır, resimdeki saatte 21 adet taş var.
2 jewels nedir peki?

2 jewels nedir peki?

Metal dişlilerin arasına konulan yakut taşlardan kaç adet olduğunu belirtir bu ifade, taşlar dişlilerin aşınmasını engeller.

No jewels Quartz.

IMG_0404.jpeg

6 jewels quartz.

IMG_0406.jpeg

23 jewels otomatik.

IMG_0407.jpeg

Son düzenleme:
@710860 Eki Görüntüle 1986836
Hocam saatin arkasındaki çizikler değerini ne kadar düşürür?

Saatin arkası mat, satinaj işlemi ile çizikler giderilir.

Parlak kısımlarda ise polisaj yapılarak çizikler giderilir ve saat ilk günkü haline gelir 🙂👍

Tahmini saatin komple çiziklerinin giderilmesi 300 TL tutabilir ama sadece kapak çok az bir ücret ile yapılır.

İnceliyor mu peki saat? Yan parlak kısmında da çizikler var.

Saatin kasası göz ile bakıldığında inceldiği anlaşılmaz, mikron seviyesinde bir incelme olur ve bu değer sadece Rolex, Omega, zenith gibi bir saate sahipsen önemli olur.

Saatin gerekli yüzeylerine işin ehli bir saatçi ne yapacağına karar verir, İstanbul'da yaşıyorsanız bir yer tarif edebilirim.

Saatin kasası göz ile bakıldığında inceldiği anlaşılmaz, mikron seviyesinde bir incelme olur ve bu değer sadece Rolex, Omega, zenith gibi bir saate sahipsen önemli olur.

Saatin gerekli yüzeylerine işin ehli bir saatçi ne yapacağına karar verir, İstanbul'da yaşıyorsanız bir yer tarif edebilirim.
Evet İstanbul'da Çekmeköy Taşdelen taraflarında oturuyorum.

Evet İstanbul'da Çekmeköy taşdelen taraflarında oturuyorum.

Sirkeci, şah as hanı, 4.kat, kaya saatçilik, İsmail kaya. (Doğubank yanı)

Adresi saat grubu uzerinden bulduğunuzu ve saatin satinaj polisaj işlemi için sizi önerdiler deyin.

Öğrenci olduğunuzu ve ufak bir indirim yapmasını rica edin, çok acil bir işi yok ise birkaç saate alabilirsin ama iki hafta saat orada bekleyebilir bu süreç onun elindeki iş sayısına göre artar azalır.

Saatini güvenle teslim edebilirsin, 1 aydan fazla tamiri için beklediğim OMEGA saatim ona emanetti ve harika bir şekilde geri aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı