Çözüldü Sabah PC'yi açınca mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dutyd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistemimde 2 gündür mavi ekran alıyorum. Gece yatarken bilgisayarı kapatıyorum sabah kalktıgımda mavi ekran. Yeniden başlatınca güzeliyor ama nedenini merak ediyorum. 2'sinde de hatalar farklıydi. İlki Memory management diğeri System service exception idi. Sabah kapatayım açayım hiçbir türlü mavi ekran yok ama gece kapatayım sabah açayım mavi ekran yiyiorum. Neden olabilir bir yardım eder misiniz?

Total Securitey 360 kaldır.

Gameloop kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini tekrar uygula.

Mavi ekranlar bayağı azalmış. İyi bir şey.

Total securitey 360 kaldır.

GameLoop kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"Sfc /scannow" rehberini tekrar uygula.

Mavi ekranlar bayağı azalmış. İyi bir şey.

Hocam bu mavi ekranların sistemden olma olasilıgü var mı parçalardan falan.

Tabii var ama şu an minidump dosyasına göre donanımsal bir sorun gözükmüyor.

Hocam sizi bir konuya etiketledim bakar mısınız sürücü hatası bilmem ne.
Tabii var ama şu an minidump dosyasına göre donanımsal bir sorun gözükmüyor.

020721-12375-01.dmp hocam tekrardan geldi lanet hata.
Hocam bakabilir misiniz?
@Ted Kaczynski 021021-6421-01.dmp hocam 1 tane daha geldi 2 tane oldu toplam bir bakar mısınız neden.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapat.

Ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur.

Gameloop kaldır.
2 minidumpta böyle yazı var. "Unknown" tam ne demek istiyor bilmiyorum. Ama donanımsal sorun olabilir. Bunu belirteyim.
1612936680264.png

MSI AfterBurner kaldır.

"sfc /scannow" rehberini tekrar uygula.

HD Tune yazılımı ile diske "error scan" testi yapmadıysan yap. Sonuçlarını paylaş.

Memtest86 testi yapmadıysan yap. Sonuçlarını paylaş.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapat.

Ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur.

GameLoop kaldır.
2 minidumpta böyle yazı var. "unknown" tam ne demek istiyor bilmiyorum. Ama donanımsal sorun olabilir. Bunu belirteyim.
Eki Görüntüle 873096

MSI Afterburner kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini tekrar uygula.

HD Tune yazılımı ile diske "error scan" testi yapmadıysan yap. Sonuçlarını paylaş.

Memtest86 testi yapmadıysan yap. Sonuçlarını paylaş.

Hocam XMP kapadım eror scan testide temiz çıktı şimdi tekrardan Memtest86 yapacağım bilgisayar 3 aylık donanımsal sorun olur mu bilmiyorum son formattan sonra böyle oldu tekrar format atacagım mavi ekran verirse yine.
@Ted Kaczynski hocam test ediyorum şu anda sleeping falan diyor ne oluyor onlar acaba bir de kaç saat sürer tahmini bu test bir de Windows'un 2004 ve 20H2 surumlerine mavi ekran bolca veriyor galiba ben tekrardan 1909'a formatlayım en iyisi.

Dosya Ekleri

• 20210210_102804.jpg
    20210210_102804.jpg
    198,8 KB · Görüntüleme: 13
212 saniye kalmış yazıyor. Yani az kalmış test bitmesine.

Windows sürümü mavi ekrana etkisi var. Ben en güncelini tavsiye ederim ama kullanan sizsiniz ben tam olarak sizin hangi sürümlerde mavi ekran aldığınızı bilmiyorum. O yüzden bir şey diyemiyorum.

212 saniye kalmış yazıyor. Yani az kalmış test bitmesine.

Windows sürümü mavi ekrana etkisi var. Ben en güncelini tavsiye ederim ama kullanan sizsiniz ben tam olarak sizin hangi sürümlerde mavi ekran aldığınızı bilmiyorum. O yüzden bir şey diyemiyorum.

Memtest'de temiz çıkarsa yapacak bir şey yok format atacağız mecbur Memory management ve service exception adlı mavi ekranlar aldım bu service exception sistem dosyalarıyla mı alakalı.
@Ted Kaczynski hocam bir de akşam şöyle bir şey oldu PC'yi yeniden başlattım ve masaüstü gelmedi siyah ekran geldi dump dosyalarını kontrol ettigimde yeni bir dump dosyası gelmişti yani o siyah ekranda mavi ekran vermiş.

Geri
Yukarı