Sabah salona gitmek mantıklı mı?

furkan190392

Femtopat
Daha fazla  
Akşamları 7-8'den sonra çok yoğunlaşmaya başlıyor acaba sabah veya öğlen gitmek daha iyi olabilir mi? Ve bazen akşamları gitmeye üşeniyorum bu sebepten çok fazla vakit öldürmüş oluyorum.

Akşam daha güzel oluyor. Sabah yaparsanız gününüz yorgun geçebilir. Akşamları yemekten sonra uzanır sonra yatarsınız.

Akşamları 7-8'den sonra çok yoğunlaşmaya başlıyor acaba sabah veya öğlen gitmek daha iyi olabilir mi? Ve bazen akşamları gitmeye üşeniyorum bu sebepten çok fazla vakit öldürmüş oluyorum.
Şu anda akşam gidiyorum fakat zamanında sabahta gidiyordum. Sabah cidden sağlam bir kahvaltı yapıp giderseniz daha iyi oluyor çünkü uyanalı 3-4 saat olmuş yemeğinizi yemişsiniz enerjiniz yerinde. Akşam gitmek günlük stresi atmada baya etkili oluyor onun dışında pek bir farkı yok.

Ayrıca günün geri kalanında falan yorulmazsınız, spordan sonra bir soğuk duş alırsınız daha enerjik olursunuz.

Kişiden kişiye çok değişir. Elimde olsa her zaman sabah yapmayı tercih ederim zira günüm daha dinç geçiyor ve antrenman verimim artıyor. Akşam olduğu zaman zaten üzerimde günün yorgunluğu oluyor, canım da pek istemiyor. Zorla zorla gidiyorum, anca salona girdiğimde açılıyorum. O sebeple denemeli, kimsenin yorumuna bakmadan hareket etmelisin.

Öğlen 3-4 gibi yapıp son öğünü spor sonrası yapmak bence en mantıklısı. Hem insanın üstünde ağırlık olmuyor, hem salon boş oluyor, hem de öğlen en enerjik halinde spor yapıyorsun.

Hocam size ne zaman uygun olursa o zaman yapın. Sabah yemeğinizi iyi yiyin ve yedikten sonra direkt gitmeyin derim.

Geri
Yukarı