Sabahları motivasyon düşük kalkmak

ASSASSIN0147

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, uyanınca canım sıkkın uyanıyorum sabahları işe gitmek işkence gibi geliyor. Şu anki asgari ücretin bayağı altında çalışıyorum Türk lirası kan kaybeder gibi değer kaybediyor. Kazandığım paranın bir değeri yok gelecek kurmak için yetersiz asgari ücrete biraz daha yakın işler bakıyorum. Ülkeyi terk etmek istemiyorum asgari ücret alsam bile motivasyon olmayacak gibi görünüyor. Çözüm nedir? Saçma sapan şeyler yazmazsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hakkını almıyorsan zaten kendini motive edemezsin ki, buna çözüm gelmiyor aklıma. Huzurlu ve sakin olman lazım sabah mutlu kalkmak için, hakkını alamıyorsan nasıl mutlu olabilirsin, asgari alsan en azından hakkını almış olursun. Ama imkanın olsa sende bu ücreti almış olurdun muhtemelen, tek diyebileceğim sabır ve zaman, inşallah hak ettiğin yere gelirsin.

Merhaba, uyanınca canım sıkkın uyanıyorum sabahları işe gitmek işkence gibi geliyor. Şu anki asgari ücretin bayağı altında çalışıyorum Türk lirası kan kaybeder gibi değer kaybediyor. Kazandığım paranın bir değeri yok gelecek kurmak için yetersiz asgari ücrete biraz daha yakın işler bakıyorum. Ülkeyi terk etmek istemiyorum asgari ücret alsam bile motivasyon olmayacak gibi görünüyor. Çözüm nedir? Saçma sapan şeyler yazmazsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bende hoplaya zıplaya gidemiyorum aynı senin gibiyim staj yaptığım için asgari ücretin altında veriyorlar.
Her gün robot gibi uyan, yemek ye, işe git, işten gel, yemek ye, yat ve tekrar et. :(

25 Muhasebe kimseye tavsiye etmem

Bende muhasebedeyim. Ama stajyerim ve bütün gün fatura gir depodan alkolleri taşı garsona
ver vs.
Ben şöyle yapıyorum, sabahtan gidince işlerimi yaparken akşama ne yapsam diye düşünüyorum nereye gitsem ne yesem gibi.
Bodrum'da yaşadığım için avantaj var sen nerde yaşıyorsun ?

Mümkünse ayrıl boş bir meslek staj ayrı işin kendisi ayrı yine de sağ ol sen bilirsin.

Bence güzel iş eğer işini severek yaparsan asgari ücret altında alsan bile güzel geçiyor günün.
Yani bana göre öyle tabii ki hesap kitap işlerini sevdiğim için olabilir.
Babamın yanında yaptığım için bütün işi öğretiyor yavaş yavaş sağ olsun 1 seneye gerçek muhasebeci yanında çalışmaya hazır olacağım inşallah

Yeni konular

Geri
Yukarı