Sabit Disk için ayrılmamış bölümü C kısmı ile birleştirme

docella

Hectopat
Merhabalar, sabit diskimde ayrılmamış 34, 66 GB'lık bir alan bulunuyor. Bilgisayarda tek bir adet Sabit Disk var ve C diskimde yer azaldıkça azalıyor. Ayrılmamış bölümü C kısmı ile birleştirme şansım var mıdır? 34, 66 GB'lık alan bana çok uzun süre yeterli olur. Aşağıya Disk Yönetim kısmının ekran görüntüsünü bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 59
C Diskinizin Üzerine Sağ tıklayınız.
Birimi Genişlet'e tıklayınız Sihirbaz Açılacak
Ayrılmamış Olarak sizde 34,66 GB bir alan bulunuyor Sihirbazdan bu otomatik olarak seçilmiş olacak
Seçtikten sonra ileriye tıklayın İşlem tamam Sona tıklayarak sihirbazı kapatın.

Ben sizin için görsel hazırladım oradan bakarak da yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    116,2 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.PNG
    2.PNG
    81,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.PNG
    3.PNG
    77 KB · Görüntüleme: 40
  • EK.PNG
    EK.PNG
    117,7 KB · Görüntüleme: 41
İlginize çok teşekkürler fakat C sürücüsüne sağ tıkladığım zaman Birim Genişlet bölümü aktif değil, tıklayamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim? Aşağıya ekran görüntüsünü bıraktım.

Dosya Ekleri

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 52
Rica ederim ne demek.
Ayrılmamış alan E Sürücüsüne ait olabilir yani şöyle bir durum C Diskinizi 2 Parça halinde ayırdınız C VE E Olarak E Diskinden ayırdığınız alan olabilir mi ?

C'yi ikiye ayırdım format atarken doğru. Ama E'yi ayırmadım diye hatırlıyorum. Ayrılmamış olan yeri biçimlendirip birleştirmeyi denesem çözüme ulaşır mıyım?

C'yi ikiye ayırdım format atarken doğru. Ama E'yi ayırmadım diye hatırlıyorum. Ayrılmamış olan yeri biçimlendirip birleştirmeyi denesem çözüme ulaşır mıyım?

Hayır çözüm olmaz, zaten ayrılmamış bir bölüme bir müdahale edemezsiniz.

Ayrılmamış Bölüm için Yeni Birim oluşturabiliyormusunuz?

Hiçbir şekilde birleştiremiyorum yani öyle mi? C'de ki alan gereksizce dolup duruyor ve C'yi neredeyse hiç kullanmıyorum bile. Ne gibi bir yol izleyebilirim?

Hiçbir şekilde birleştiremiyorum yani öyle mi? C'de ki alan gereksizce dolup duruyor ve C'yi neredeyse hiç kullanmıyorum bile. Ne gibi bir yol izleyebilirim?

Gereksizce dolması çok da mantıklı değil açıkçası isterseniz temiz kurulum deneyin temiz kurulumda birleşme olmaz eğer CD veya Flash bellek ile atmaz iseniz ( yani disk oluşturma gibi bir bölüm çıkmaz )

E Diskine tıklayıp Bakabilir misiniz genişlet bölümü var mı acaba ?
Son Durum nedir dostum ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı