Çözüldü Sabit Disk Nasıl Sıfırlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Eren Han

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda kullandığım sabit diskimin yetersiz olduğunu düşündüğüm için kenarda duran kuzenimin eski bilgisayarından HDD'yi aldım ve kendi bilgisayarıma takmak istiyorum. İçerisinde Windows kurulu ve neredeyse dolu olan bu HDD'yi nasıl fabrika ayarlarına döndürürmüş gibi tam olarak sıfırlayabilirim?
Sıfırladıktan sonraki aşamada sata kablosunu anakartıma bağlayıp bilgisayarımı açmak yeterli olacak mıdır ? Bu konuda önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biçimlendirmek yeterli olacaktır ama geri dönüşümsüz bir silme işlemi yapmak istiyorsan erase yapacaksın.

Teşekkürler. Bir sorum daha var sabit disk e d c gibi parçalara ayrılmış. Onları tek bir tane yapmak mümkün mü, nasıl yapılabilir ?

Bu konu hakkında gerekli bilgiyi internetten aldım zaman ayırdığınız için sağ olun konu kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı