Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı

LLF ile format atın siz. Çözülmezse garantiye yollayın derim.

Dediğiniz gibi Hiren's Boot CD üzerinden HDD LLF ile low level format attım, bozuk olan sektör sayısı 135'den 132'ye düştü fakat hala HD Tune'da failed olarak görünüyor. Sabit diskimin garantisi 3 ay önce doldu, bundan sonra yapılabilecek birşey var mı yoksa bozuk sektörlerin yerine yedekler atandığı için bu şekilde kullanmaya devam edebilir miyim?

Şu anda durum aşağıdaki gibi. Yeni bir sabit disk alacaksam böyle sorunların sık yaşanmaması için nasıl bir sabit disk almalıyım, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

18haziran20121134.jpg

LLF ile formatladıktan sonra da bu halde ise tavsiyem yeni bir sabit disk almanız. Alacağınız diskten ziyade, bu diski sağlam monte etmeniz ve kasanızı sarsmamanız önemli. Tabi bu tür sorunlar yaşamak istemiyorsanız SSD alabilirsiniz. Fakat GB başına maliyet hala çok yüksek SSD'lerde.

Herkese merhabalar bendede 500 GB' lik Hardisk var. Badsectorlu oldugundan emindim. Bayadir kurtulamadim. Ben hardiski hic yere felan dusurmedim. Kasaya monta ettim ve hic sarsmadim, oynamadim. Bugun ben bu sorunu cozecem dedim ve sanirim cozdum. İlk once hardiski sag tus yapip Bicimlendir dedim ve Hizli bicimlendir tikini kaldirdim. Yavas bicimlendirdi, sorunsuz sekilde ve daha sonra HDD Low Level Format programi ile MBR secenegini sectikten sonra bicimlendirdim. Hardisk tek parca oldu ve Bilgisayarimda gozukmedi. Aktif etmeden once hemen HDD Tune Lisansli programi ile Error Scan modunda Quick Scan secenegini kaldirip 1.30 saat tarattim ve sonuc hic badsector bulmadi. Ondan sonra HDD Regenarator Lisansli programi ile Scan and repair modunda tam 9 saat taratma yaptirdim ve sonuc hic badsector bulmadi. Aklima takilan tek sey HDD Tune Health seceneginde bir tane yazi kirmizi ve Failed yaziyor. HDD nin sicakligi normal 23-24-25 arasi yukariya cikmiyor. Kasada 5 fan mevcut zaten HDD ise fanlarin hemen yaninda takilidir. Arkadaslar sizce bu badsector denen beladan tamamen kurtuldum mu ?

Save%201.jpg

Save%202.jpg

Herkese merhabalar bendede 500 GB' lik Hardisk var. Badsectorlu oldugundan emindim. Bayadir kurtulamadim. Ben hardiski hic yere felan dusurmedim. Kasaya monta ettim ve hic sarsmadim, oynamadim. Bugun ben bu sorunu cozecem dedim ve sanirim cozdum. İlk once hardiski sag tus yapip Bicimlendir dedim ve Hizli bicimlendir tikini kaldirdim. Yavas bicimlendirdi, sorunsuz sekilde ve daha sonra HDD Low Level Format programi ile MBR secenegini sectikten sonra bicimlendirdim. Hardisk tek parca oldu ve Bilgisayarimda gozukmedi. Aktif etmeden once hemen HDD Tune Lisansli programi ile Error Scan modunda Quick Scan secenegini kaldirip 1.30 saat tarattim ve sonuc hic badsector bulmadi. Ondan sonra HDD Regenarator Lisansli programi ile Scan and repair modunda tam 9 saat taratma yaptirdim ve sonuc hic badsector bulmadi. Aklima takilan tek sey HDD Tune Health seceneginde bir tane yazi kirmizi ve Failed yaziyor. HDD nin sicakligi normal 23-24-25 arasi yukariya cikmiyor. Kasada 5 fan mevcut zaten HDD ise fanlarin hemen yaninda takilidir. Arkadaslar sizce bu badsector denen beladan tamamen kurtuldum mu ?

Eki Görüntüle 44395

Eki Görüntüle 44396
konuyu hortlatmak yerine yeni bir konu açabilirdin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı