Sabit Diski Harici Disk Yapmak

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar elimde Samsung HD322HJ isimli 300 GB HDD'si var. Ben bunu sistemimden titriyor ve ses çıkarıyor diye söktüm. Şimdi benim elimde olan WD 2 TB Green ile çalışan kutu ve dönüştürücü ile denedim çalışmıyor. Lakin HDD çalışıyor. Baktım 3.5 inç kutulara 50'den aşağı yok. Diyorum ki 2.5 inç için bir kutu alsam sadece adaptörünü kullansam çalışır mı? Magic 2.5" Usb 3.0 Sata Harddisk Kutusu Fiyatı - Taksit Seçenekleri bu ürünü taksam çalışır mı? Yoksa illa 3.5 inç bir adaptör mü almam lazım?

USB portu 5v güç verir ve 2.5 inç diskler için yeterlidir. Fakat 3.5 inç diskler için 12v güç gerekiyor. 12v gücü USB portu veremeyeceği 2.5 inç dönüştürücü ile kullanamazsınız.

USB portu 5v güç verir ve 2.5 inç diskler için yeterlidir. Fakat 3.5 inç diskler için 12v güç gerekiyor. 12v gücü USB portu veremeyeceği 2.5 inç dönüştürücü ile kullanamazsınız.
Önerebileceğiniz bir ürün var mı?

Bir de benim HDD'nin üzerinde +12V/+5V yazıyor bu ne demek?

Bir ekleme yapmak istiyorum. Masaüstü ebatlı diskler pek taşıma için tasarlanmış olmuyorlar. Fazla taşımanızı önermem.
Sonradan vazgeçtim zaten 45-50 TL vereceğime titremesine ve sesine katlanırım daha iyi diyip geri taktım HDD'yi. İlginçtir ki titremesi kesildi. :)

@Abu! Kim bilir? Belki de tam sabitleyememişsindir. Şahsen o kutular pek iyi olmuyor. Ben 2.5" için almıştım. Bilgisayarı uykuya geçirince disk hala titriyordu. Şimdi kasaya taktım geceleri rahat uyusun. Bazen kapatmaktan daha iyi oluyor uyuması.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı