Sabit diskimi istediğim gibi biçimlendiremiyorum.

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. 640 Gb hddmin yaklaşık 160 Gb'ını C ,kalanını da D sürücüsü olarak ayarlamıştım format atarken. Artık hem Linux hem Windows ile çalışmak istiyorum. O yüzden mevcut D sürücümü Bilgisayarım->Yönet(Sağ tık)->Disk Yönetimi 'nden 20Gb boyutunda bir L sürücüsü daha oluşturdum. Fakat ne Fedora, ne Xp ,ne W7 format diskleri L kısmını görmüyor. Bunun yerine L'yi sanki D'den hiç ayrılmamış gibi gösteriyorlar. İşin garip kısmı, ben o D kısmına hiçbir şekilde dokunamıyorum. Ben bu bölüm işlerinden pek anlamıyorum. Arkadaşlarım "Sen o bölümü Windows içinde biçimlendirmişsin." dediler. Bence D partition olarak kaldı,L'ye bölünürken de volume olarak bölündü.

https://www.technopat.net/forum/sistem-araclari/687-partition-magic-windows-7-uyumlu-surum.html konusunda belirtilen programı indirdim fakat d'yi move/resize yapmaya çalıştığımda Dynamic Disk is not supported by Minitool Partition Wizard diyor.

Not:D sürücümde önemli hiçbir verim yok.

D sürücümü D ve 20 Gb L olacak şekilde nasıl biçimlendirebilirim?

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı