Sabit diskteki "OEM bölümü" ne anlama geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

abidik gubidik

Centipat
Selamlar,

Hemen konuya gireyim: Ben HP Pavilion 15 BC300NT kullanıyorum. İşletim sistemimi bilgisayarımla birlikte almış bulundum. İşletim sistemim Windows 10 Home Single Language. Sabit diskim Windows'un kurulu olduğu ve Recovery dosyalarının olduğu iki ayrı kısımdan oluşuyordu, ben bilgisayarı aldığımda böyleydi. Bilgisayarı yaklaşık 7 ay kullandıktan sonra sıfırladım -hızlanır diye- sonra iki üç kere yine sıfırladım ama bilgisayarımda hız kaybı olmuştu. Sonra HP WhatsApp destek ekibiyle iletişim kurdum bilgisayarı sağlıklı bir şekilde sıfırlayıp hızlandırmak istediğimi söyledim bana da Recovery dosyalarından sıfırlamam gerektiğini söylediler dedikleri adımları uyguladım, başarısız oldu Recovery dosyalarında sorun olduğunu söylediler -hâlbuki ben Recovery dosyalarına elimi sürmemiştim- neyse sonra temiz kurulum önerdiler ben de USB ile Windows'u kurdum ama Recovery dosyalarını biçimlendirdim ama sürücüleri birleştirmedim nedense.

Aslında sorun pek bunlarla alakalı değil. Ben disk yönetimi uygulamasını açtığımda sabit diskimdeki eski Recovery kısmının -yani (D: ) Sürücüsünün- "OEM bölümü" olduğu yazıyor. Soruma gelecek olursam ben bilgisayara SSD yükseltmesi yaparsam mevcut Windows 10 lisansımı SSD'de kullanabilecek miyim? Bu ifade ne anlama geliyor?

1589792082562.png

Bir fikrinizin olduğunu düşünerek rastgele etiketliyorum. @SemperFidelis @SideWinder @zynexhere @r.yasar10
@Vavien.
@Onlytime

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı