Sabit diskteki veriler başka PC'de görünmüyor

Eothraen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın pcye format attım, format atmadan önce dosyalarını benim pcde yedeklemiştim. Format sonrası yedeklediğim bilgileri arkadaşımın HDD'sine atıyorum. HDD benim pcde takılı iken bilgiler gözüküyor, ancak HDD'yi arkadaşımın pcsine takıp ondan boot edince HDD boş gözüküyor sebebi nedir ?

• Sizin ve arkdaşınızın işletim sistemi nedir ?
  • Diske varsa FW güncelleştirmesi yapın.
    • Diski nasıl ve ne amaçla boot ediyorsunuz ? İçerisindeki veriler nedir ?
  • Diske virüs taraması yapın. Sizde virüs olabilir.
  • BIOS'u güncelleyin bir de.
Arkadaşımında benimde işletim sistemimiz Win 8.1 Embedded Pro
Hdd'nin FW güncelleştirmesi yok.
Boot'tan kastım başlatma anlamında.
Disk yeni formatlandı.

Geriye sadece bios güncellemesi kalıyor.

Arkadaşımında benimde işletim sistemimiz Win 8.1 Embedded Pro
Hdd'nin FW güncelleştirmesi yok.
Boot'tan kastım başlatma anlamında.
Disk yeni formatlandı.

Geriye sadece bios güncellemesi kalıyor.
Edit: Bios güncelledim ancak sorun devam ediyor.

@Recep Baltaş @THE_MILLER Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi konuyu biraz açalım. Siz arkadaşınızın işletim sistemi yüklü diskini söküp kendi sisteminize takıyor ve verileri iade ediyorsunuz. Sonra yeniden diski arkadaşınızın sistemine takıp çalıştırıyorsunuz. Buraya kadar her şey tamamsa verileri nereye atıyorsunuz ? Fiziksel diskte harici bir D sürücüsü var mı ? Ayrıca verilerin içeriği hakkında kabaca özet geçer misiniz?

Arkadaşınıza ait olmayan başka bir dosyayı diske atıp deneyin. Bir de dosyaları attıktan önce ve sonra diskin boyutuna bakın.

Bir de umarım söz konusu veriler gizli değildir. Salt okunur olmalı.

Şimdi konuyu biraz açalım. Siz arkadaşınızın işletim sistemi yüklü diskini söküp kendi sisteminize takıyor ve verileri iade ediyorsunuz. Sonra yeniden diski arkadaşınızın sistemine takıp çalıştırıyorsunuz. Buraya kadar her şey tamamsa verileri nereye atıyorsunuz ? Fiziksel diskte harici bir D sürücüsü var mı ? Ayrıca verilerin içeriği hakkında kabaca özet geçer misiniz?

Arkadaşınıza ait olmayan başka bir dosyayı diske atıp deneyin. Bir de dosyaları attıktan önce ve sonra diskin boyutuna bakın.

Bir de umarım söz konusu veriler gizli değildir. Salt okunur olmalı.

Aynen öyle yapıyorum. Verileri arkadaşımın sabit diskindeki sistemin kurulu olduğu yerede atsam ayrı bir bölüm olan D'yede atsam arkadaşımın sistemine takınca veriler gözükmüyor. Dosyalar fotoğraf, film, müzik içeriğine sahip. Çözümü USB ile parça parça taşımakta buldum. Sanırım arkadaşımın HDD'sinde bir sorun var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı