Sabit IP alınca IP adresi değişir mi?

Router alsanız da global IP adresiniz değişmez. Sadece sondaki sayı değişiyor iste OIM üzerindeki teknik bilgiler kısmına bakın. Oradaki farklı bir adres ise CGNAT bloğundasınızdır. Buradan çıkmak için statik IP alabilirsiniz. Modeminiz destekliyorsa IPv6’ya da geçiş yapabilirsiniz.

Bakınız: CGNAT (Carrier Grade NAT) Nedir?

Ben Türknet kullanıyorum ve modemi her açıp kapattığımda sadece sondaki sayı değişiyor. Router takarsam IP bloğu değişir mi bu arada?
Router olmadan sadece 1 tane cihaz internete bağlanabilir. Yani modeminiz router görevini de yapıyor. Router dış IP'yi, 192.168.1.x gibi bir IP'ye NAT ile yönlendirir. Yani ikinci bir router almanız işe yaramaz.

Router alsanız da global IP adresiniz değişmez. Sadece sondaki sayı değişiyor iste OIM üzerindeki teknik bilgiler kısmına bakın. Oradaki farklı bir adres ise CGNAT bloğundasınızdır. Buradan çıkmak için statik IP alabilirsiniz. Modeminiz destekliyorsa IPv6’ya da geçiş yapabilirsiniz.

Bakınız: CGNAT (Carrier Grade NAT) Nedir?
Hocam peki bu ip havuzunu milyonlarca insan kullanıyor mu? 95.70 havuzundan bahsediyorum. Kayıt olacağım sitedeki yetkililer benim ikinci hesabım olduğunu anlayabilir mi modemi resetlersem?

Hocam peki bu IP havuzunu milyonlarca insan kullanıyor mu? 95.70 havuzundan bahsediyorum.
Türknet'e ait 95.70.128.0 - 95.70.255.255 bloğunda 32768 tane IP var.

Geri
Yukarı