Sabit sürücü D'den C'ye aktarma

Samsung mznlf128hchp-00000 M2 çıkarıp onu yerine Kingston HyperX Fury takarsam Kingston HyperX Fury C sürücüsü olur mu?
Ve işletim sistemini de Kingston HyperX Fury üstüne kursam?

Bilgisayarınızdaki Samsung mznlf128hchp-00000 M2 şuna benziyor;
1585428817691.png

Bunu çıkartıp yerine bunu takacağım diyorsunuz;
1585428865627.png

Kasanın içinde yer var mı bilmiyorum.
M2 yi sökmeden Hyperx fury 3d yi kullanabilir misiniz onu da bilmiyorum çünkü laptobunuzun özellikleri hakkında bilgim yok. Bazı anakartlar M2 yi kullandırmak için bazı sataları devre dışı bırakıyor.
Hyperx'i C sürücüsü yapmak sorun değil. İşletim sistemini Hyperx'e yüklersiniz sorun çözülür. Önemli olan siz yeni aldığınız SSD yi laptobunuza monte edebilecek misiniz?

Bilgisayarım hakkındaki özellikleri nereden öğrenebilirim? SSD takmak için yer olup olmadığını.
O arada bu konularda biraz fazla cahilim kusuruma bakmayın.

Bilgisayarım hakkındaki özellikleri nereden öğrenebilirim? SSD takmak için yer olup olmadığını.
O arada bu konularda biraz fazla cahilim kusuruma bakmayın.
Estağfurullah. Benim de çok bilgim yok. Forum sağ olsun hepimiz bir şeyler öğreniyoruz burada.
Bakıyorum ancak Casper web sitesinde nirvana f800 yok.

Evet ben de baktım göremedim Casper sitesinde o yüzden nereden bilgi edinebileceğimi bilmiyorum.
eaf1517a-a575-4bb3-9267-e4fd5c02cdc9.jpg
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Peki benim daha fazla depolama alanı elde edebilmek için ne yapmam gerkir? Başka bir yolu var mıdır?

Son düzenleme:
https://www.casper.com.tr/casper-nirvana-f850-teknik-ozellikler
Bu f850 özellikleri
1585429638105.png

Yanlış anlamadıysam aynı anda 3 disk kullanamayacaksınız.
Elinizdeki Samsung m2 nin okuma yazma hızlarını bulabilirsek iyi olur. Okuma/yazma hızları düşükse benim naçizane tavsiyem yeni aldığınız SSD'yi iade edebiliyorsanız M2 SSD ile değiştirin. Alacağınız M2 SSD yi de bilgisayarınızdaki söküp o girişe bağlayın.
Dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz; laptobunuzun teknik özelliklerini bulamıyorum. Bir üst seviye f850'de bile 3 ayrı disk kullanılamıyorsa sizdeki cihazda da kullanılamaz.
--
Casper işte. Saldım çayıra hesabı. Ürünün özelliklerini bulmak bile sıkıntı.

https://www.casper.com.tr/casper-nirvana-f850-teknik-ozellikler
Bu f850 özellikleri
Eki Görüntüle 522971
Yanlış anlamadıysam aynı anda 3 disk kullanamayacaksınız.
Elinizdeki Samsung m2 nin okuma yazma hızlarını bulabilirsek iyi olur. Okuma/yazma hızları düşükse benim naçizane tavsiyem yeni aldığınız SSD'yi iade edebiliyorsanız M2 SSD ile değiştirin. Alacağınız M2 SSD yi de bilgisayarınızdaki söküp o girişe bağlayın.
Dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz; laptobunuzun teknik özelliklerini bulamıyorum. Bir üst seviye f850'de bile 3 ayrı disk kullanılamıyorsa sizdeki cihazda da kullanılamaz.
Tamamdır.Yeniden çok teşekkürler.
Peki bilgisayarımdan HDD'yi çıkarıp benim yeni aldığım SSD'yi takarsam ve işletim sistemini de yeni aldığım SSD üzerine kursam?
O zaman bence performans düşüşü de yaşanmaz, depolama alanı da artmış olur.Acaba HHD ile benim aldığım SSD'nin boyutu aynı mıdır?
İkisininde boyutu 2.5''.

Son düzenleme:
Depolama alanı artar diyorsunuz ama HDD 1tb, yeni ssd niz 240gb. Kapasite düşecek.
Hdd nin olduğu yere takılabilir yeni ssd niz.
Performans artışı konusunda ise Samsung m.2 sata ssd nizin hızını ölçerseniz net bilgimiz olur.
CrystalDiskMark
Crystaldiskmark ile test edip sonucu buraya da ekler misiniz?
--
Sanırım 1 günlük ceza aldınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı