Sabotaj açık beta incelemesi

Bedava ve Açık betasında olan Türk yapımı Sabotaj oyunu hakkında gksileri ve artıları anlatmak, deneyimlerimi söylemek isterim.
1623953677452.png

GRAFİK MOTORU VE OPTİMİZASYON
Oyunun grafik motoru Unreal Engine, ve bildiğiniz gibi Unreal Engine'ın optimizasyonu pek iyi değil, ben yine darboğaz yaşadığım için fark etmedim ama oynayan kişilerden çokça optimizasyonun kötü olduğu söyleniyor.

VURUŞ HİSSİYATI, SPRAY
Keşke Valorant'ın Spray'ine laf etmeseydik, en azından o bir şeyler yapabilmişti, oyunda ki vuruş hissiyatı güzel, onu tutturmuşlar fakat acayip kötü bir Spray ve bir kaç sorunu var.
İlk olarak benim deneyimlediğim, karşı takıma giden 1 mermi, 2-3 olursa sorun olmuyor, adama vurup, kan efekti çıkmasına rağmen hasar almıyor, bu da pistol ve echo roundlar da gerçekten deli ediyor, Deagle ile kafa vurmak isterken deli oluyor insan.
Pompalılar için de bu geçerli.

GRAFİKLER
Kimine göre değişir fakat ben oyunun grafiklerini R6'ya benzettim, fakat CS:GO çakması bir oyuna R6 grafikleri yakışmıyor, ben genel de hep 5:4 oynarken, bu oyunda 1280x720 yapınca göz kanaması geçiriyorum. Anlatmak istediğim olay şu, yine Valorant'tan örnek vereceğim, Valorant çizgi film teması ile CS:GO benzerliğini uydurmuş, Sabotaj bu konu da çok zayıf ve yetersiz kalmış, gerçekten şu oyunun grafiklerini ben mi R6'ya benzetiyorum? :D
1623954319538.png

1623954348004.png

SKINLER

Burayı anlatmamın tek sebebi yaşadığım sorunlar ve skinlerin Doğa üstü olması.
Ne kadar kasalardan düşürdüğüm "nadir" itemleri kullanıyor olsam da, bu oyunda bir kere bile gözükmedi.
Ayriyetten skinler, Doğa üstü olayları kapsamayan, normal bir rekabetçi oyunu iken, skinleri çok fantastik.
1623954520953.png

Birazcık Zula'ya benziyor. :)
MAP'LER
Ben burada sadece sabotaj mapleri hakkında konuşacağım, oyunda ki en popüler mapler olan Galata ve Ofis.
1623954705849.png

1623954717387.png

Aslında anlatacak pek bir şey yok, ikisi de çakma.

POPÜLERLİK

Oyun açık beta da olduğu için pek bir şey demeyeceğim.
Oyunu oynanan kişi sayısı çok az.

OYUN OYNANIR MI?

CS:GO'DA VAC BAN YİYENLERE TAM LAYIK OYUN!

Zula'ya rakip olarak biz P2W oyun değiliz, gelin bizim oyunumuzu oynayın tarzında reklam yaptılar. Reklamları çok iyiydi ancak diğer FPS oyunlarından bir farkları yoktu. Bir farkları olmadığı için de pek tutulmadı, yenilik getirmesi gerekmelerine rağmen sorunun reklamda olduğunu düşündüler. Daha fazla reklam yaptılar, gene bir sonuç vermedi. Bunun sonucunda da 30 Ağustos 2021 tarihinde kapatıldı.

Kullanıcılar bu tarz FPS oyunlarını yığınlarca oynadı. Aynısına benzer bir şey gelince de doğal olarak tutulmadı. Kullanıcılar yenilik ve değişiklik arıyor.
Yüzde bir milyon katılıyorum dostum sana.

Geri
Yukarı