"Sabsik.fl.a!ml" nedir?

Ozannasrullayev

Decapat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün PC'yi ilk açtığımda 2 tane ciddi uyarı verdi Defender, sildim onları. 5 10 dk geçti Yt'de takılıyorum, yine hata verdi trojan diye, Win32/Sabsik.FL.A!ml diye altında etkilenen öğeler C:/ProgramData/Windows/dlchosts.exe. ne yapmalıyım ne oluyor acaba bilgisayarıma?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bugün PC'yi ilk açtığımda 2 tane ciddi uyarı verdi Defender, sildim onları. 5 10 dk geçti Yt'de takılıyorum, yine hata verdi trojan diye, Win32/Sabsik.FL.A!ml diye altında etkilenen öğeler C:/ProgramData/Windows/dlchosts.exe. ne yapmalıyım ne oluyor acaba bilgisayarıma?

Büyük ihtimalle trojan bulaşmış bilgisayarına. Defender silmiştir ama için rahat değilse Kaspersky veya Malwarebytes ile tarat.

Kaspersky indirip tam tarama yapın. Çıkanları silin. Ardından Malwarebytes indirin. Onunla da tam tarama yapın. Kesin çözüm istiyorsanız format atın korsan yazılım vb. sakın indirmeyin.

Kaspersky indirip tam tarama yapın. Çıkanları silin. Ardından Malwarebytes indirin. Onunla da tam tarama yapın. Kesin çözüm istiyorsanız format atın korsan yazılım vb. sakın indirmeyin.

Ben detaylı anlatmadım ama bu hocamız detaylı anlatmış hocamın anlattığı çözümü uygulayabilirsiniz @Ozannasrullayev

Son düzenleme:
Umarım sorununuz çözülür. Olmazsa format atmak zorunda kalacaksınız maalesef.

Umarım sorununuz çözülür. Olmazsa format atmak zorunda kalacaksınız maalesef.
Kaspersky ve MBAM bulamadı diye herhangi bir anti-virüs bulamayacak diye bir şey yok, ayrıca bulamazsa formata gerek kalmaz. Başka A-V yazılımları var. Norton, Bitdefender, Avast!/AVG, F-Secure, Sophos, Eset gibi gibi.

Geri
Yukarı