Saç beyazlaması neden olur?

B12 eksikliğiniz vs. olabilir, kan tahlili yaptırın, doktora falan görünün. Biz buradan yardımcı olamayız size.

Evet B12 eksikliğim vardı ilacını kullandım ara ara ilacı içmedim ama.

Stresten benim de ufak ufak iç taraflarında başladı hocam. Genetikse zaten beyazlayacaktır en sonunda ama gene de stresi minimuma indirin. Muhtemelen bir derdiniz vardır veya etrafınıza çok sinirleniyorsunuzdur. Sakin olun.

Evet kolay sinirleniyorum alıngan tipim.

Dışarıdan gelen herhangi bir etki (şampuan, yatış şekli gibi) saçların beyazlamasını sağlamaz.

Teşekkür ederim. Ailem diyor kullandığım şampuan kremler yapıyor vs diye bende olabilir mi diye aklımı kurcaladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son durum ne? B12'den dolayı beyazlayan saçlar tekrar siyaha dönüyor diyorlar bol miktarda vitamin alınca siz de son durum ne.

Gerekli vitaminleri alın uykunuza ve hayatınıza spor ve hareketli yaşamı dahil edin, en önemlisi olur olmadık durumlara kafanızı takmayın, sonuç olarak vitemin ilaçlarımı çok aksattim ve olur olmadık durumlara canımı sıktım 3 beyaz ile başlayan beyazlıklar 10 oldu 😁

Genetik olma ihtimali yüksek ek olarak dert vb psikolojik sıkıntılardan da olabilir.

Benim babaminda askerlik sonrasi bütün saçlari bembeyaz olmuş. Kolunda asker arkadaşı şehit düşmüş. Şuan kendisi 55 60 yaşında hala gece rüyalarinda askere gidiyor.

Gerekli vitaminleri alın uykunuza ve hayatınıza spor ve hareketli yaşamı dahil edin, en önemlisi olur olmadık durumlara kafanızı takmayın, sonuç olarak vitemin ilaçlarımı çok aksattim ve olur olmadık durumlara canımı sıktım 3 beyaz ile başlayan beyazlıklar 10 oldu 😁

Ciddi misin hocam? Ben 23 yaşındayım 2 ay sonra 24'e gireceğim saçlarım beyazlamaya başladı 9-10 tel bu sene ne olduysa oldu. Çok canımı sıkıyor bu durum hastaneye hiç gitmedim ama gideceğim çünkü stres ve üzüntüden dolayı 10 kilo verdim bu süre zarfında beslenemedim bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Bir de çok uyuyup çok geç kalkıyorum saçlarım 3 numara takılıyorum ama canımı sıkıyor bu yaşta kabullenemiyorum. Saçlarımı kazıtacağım belki faydası olur bazı doktorlar stres bitince ve vitamin alınca o beyazlar siyaba dönüyor diyorlar

Ciddi misin hocam? Ben 23 yaşındayım 2 ay sonra 24'e gireceğim saçlarım beyazlamaya başladı 9-10 tel bu sene ne olduysa oldu. Çok canımı sıkıyor bu durum hastaneye hiç gitmedim ama gideceğim çünkü stres ve üzüntüden dolayı 10 kilo verdim bu süre zarfında beslenemedim bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Bir de çok uyuyup çok geç kalkıyorum saçlarım 3 numara takılıyorum ama canımı sıkıyor bu yaşta kabullenemiyorum. Saçlarımı kazıtacağım belki faydası olur bazı doktorlar stres bitince ve vitamin alınca o beyazlar siyaba dönüyor diyorlar.

Saç illaki beyazlar hocam ama benim savunduğum görüş var amacı uğruna beyazlasın örne kiyi bir kariyer vs tabii ki stres beslenme uyku bunların hepsi etki eder + bunun etkisi var mı bilmiyorum ama spor da yapın hocam spor salonu gitmek değil amaç yürüyüş olur evde egzersiz olur.

-Bana da çok diyorlar saçımın arkası yuvarlak şekilde dağılarak beyazlamış tabii ki tek bir yerde olduğu için dikkat çekiyor bana 7'sinden 70şine yaşlanmışsın diyorlar :D çok da takmayın söylenilen sözlere; yapılan hareketlere önceliğiniz siz olsun kendinizi öenmseyin zaten bu hareketiniz çevrenize de bulaşacaktır.

Geri
Yukarı