Saç derisinde egzama

Günde 1, en fazla 2 günde 1 banyo yapan bir insanım. Ancak saç derimde egzama var ve ne kadar şampuan değiştirsem de geçmiyor. Kafamda başlayan ve daha sonra vucüdumun her tarafına yayılan bildiğiniz beni uyuz köpeğe çeviren bir kaşıntı geliyor anlatamam size. Ama bu sadece çok stres altındayken, yerden bir şey almak için, ayakkabımı bağlamak için eğildiğimde veya çok sıcak bir ortamdaysam oluyor. 17 yaşında olmama rağmen çok yıprandığımı söyleyebilirim sinirsel olarak. Twitter'da dolaşırken şunu gördüm ne kadar güvenilirdir bilmem. Sizce denemeli miyim? Linkteki fotoğrafın aynısını yaşıyorum.
head & shoulders erkeklere özel bu şampuanı kullan saç derinde kepekden eser kalmayacaktır.

Günde 1, en fazla 2 günde 1 banyo yapan bir insanım. Ancak saç derimde egzama var ve ne kadar şampuan değiştirsem de geçmiyor. Kafamda başlayan ve daha sonra vucüdumun her tarafına yayılan bildiğiniz beni uyuz köpeğe çeviren bir kaşıntı geliyor anlatamam size. Ama bu sadece çok stres altındayken, yerden bir şey almak için, ayakkabımı bağlamak için eğildiğimde veya çok sıcak bir ortamdaysam oluyor. 17 yaşında olmama rağmen çok yıprandığımı söyleyebilirim sinirsel olarak. Twitter'da dolaşırken şunu gördüm ne kadar güvenilirdir bilmem. Sizce denemeli miyim? Linkteki fotoğrafın aynısını yaşıyorum.
Seninle aynı yaştayım ve aynı sorunları yaşıyordum. Vichy Dercos kullanıyorum uzun süredir herhangi bir sıkıntım yok şuan.

Ben de bu sorunla boğuşuyordum. Hatta karantinanın ilk aylarında saçlarımı kazıdım belki faydası olur diye ama nafile. En sonunda Konazol diye bir şampuan kullanmaya başladım. Eğer doktora gitmekten çekiniyorsanız (COVID-19 sebebiyle) denemenizi öneririm. Eczanelerde bulabilirsiniz.

Kelual DS veya Vichy Dercos şampuanlarından birini alıp deneyebilirsin. Kullanım talimatlarına göre kullandığında saç derinde bir rahatlama sağlayacaktır. Ancak tamamen geçmesini bekleme.

Tamamen geçmesi için güzel beslenmeniz, bazı besinleri hayatınızdan çıkarmanız, bol bol sıvı tüketmeniz(su), hareketsiz kalmamanız vs. gerekiyor. Kısacası yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bu da birçok insan için çok zor. Siz iyisi mi önerdiğim şampuanlardan birini seçip kullanın. Sorununuzu, tam olarak olmasa da, büyük ölçüde çözer.

Bende de saçlarda vardı şuan Head & Shoulders clinical strength kullanıyorum. İthal bi şampuan işe yarıyor. Ayrıca bilecik ili yakınlarında bir şifalı su tesisi var. Boş bidon şişe götürüp ücretsiz doldurabilirsin. Pamukla deriye uyguluyorsun çok işe yarıyor. Yerin adı İçmeler. Tabi yolun düşerse, ben sık sık o taraftan geçtiğimden yarım litre şişeye doldururum.

Egzama olduğunu kim söyledi? Teşhisi hangi doktor yaptı? Teşhisi doktor yapmadıysa bir cildiye yani dermatoloji doktoruna gidin.
Teşhis doktor tarafından kesin olarak tespit edilince yazarsınız. Size verebilecğeim tavsiye sık sık şampuan değiştirmeyin, saçları çok uzatmadan devamlı kestirin. Stresden uzak durup, alerjen besinlerden uzak durman. Baharat ve acı şeyleri çok tüketmemen gerekli.

Geri
Yukarı