Saç dökülmesi mi genetik alın genişliği mi?

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Babamın saçı da buna benziyor alnı büyük ve saçları fazla. Günde maksimum 50 tel saç dökülüyor. 16 yaşındayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240114_203022.jpg
    IMG_20240114_203022.jpg
    157 KB · Görüntüleme: 80
Genetiğe çok yapılabilecek bir şey yok , benim de saç problemim var o yüzden biliyorum :( Dermatoloğa görünebilirsin genelde saçlar 18-19dan sonra dökülmeye başlar ama zamanında önlem almaya çalışırsan belki de biraz kurtarabilirsin , saç dökülmesini durduran 4-5 tane ilaç var yazarsa onları yazar ama daha 16sın kullanmanı şuanlık istemeyedebilir doktor.

Bu soruya hayır desem cevabınız ne olacaktı?
Senle aynı yaştayken benim de şakak bölgeleri böyleydi , belliydi yani dökülme olacağı , tabi ki aldığın genler sadece baba tarafından değil , dayın varsa eğer onun saçı nasıl , annenin babasının veya babanın babasının saçları nasıldı , babası kel olup saçı olan arkadaşlarım da var , yani yüzde yüz dökülecek diye bir tespit zaten yapamam ama görüntüden yaptığım çıkarım ilerde şakaktaki saçların geriye gideceği yönünde (sadece bir fikir).

Saç dökülmesi genelde genetik oluyor. Yine de bu durumu erteleyebilirsiniz. Mesela yeşil sabun veya bıttım sabunu kullanmayı deneyin belki işe yarar yani dökülmeyi bir nebze azaltabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı