Saç dökülmesi sorunu

O ilaç yerine İmex ya da Benzamycin kullanabilirsin. Yüzüm bebek poposu gibi oldu sağolsun :).
Kullandım onları yüzüme bi b*k sürmediğim kaldı. Deri altında olduğu için sivilceler içten halletmem gerek bu yüzden hapı tercih ettim. :D
Kimyasal yerine doğal yollar ile de sivilcelerinden zamanla kurtulabileceğini düşünüyorum.
Denedim fakat işe yaramadı bende fazla ve bu şeyler çok uğraştırıcı olabiliyo.
Genelde ilaçların döktüğü saçlar daha sonra olduğu gibi çıkabiliyor. Kemoterapötik ajanların yaptığı gibi. Şimdilik sadece beslenmenize dikkat edin ve isterseniz bitkisel yağlarla haftada bir saçınıza masaj yapabilirsiniz.(tatlı badem, defne, zeytin vb. gibi)

• Isırgan tohumu yağı
  • Acı badem yağı
  • Lavanta yağı
  • Sarımsak yağı
  • Defne yaprağı yapı
  • E vitamini
  • D vitamini
Bu karışımı yaparsam iyi gelir mi?
Biotin kullansan iyi olur sivilce ilaçları biotini azaltıyor bu da yan etki olarak saç dökülmesi yapıyor bünyeden bünyeye değişiyor tabi ki ama genelde dökülme yapar. Ben de kullandım biraz açılma oldu ben de biotin ve doğal kürler ile tedavi yapacağım. Saçınızı boşuna 0'a vurmayın sadece ufak kıllar varsa alnınızda onları jiletleyin diğer saçlar zaten aynı yapıda olacaklar. Sarımsaklı kürler kullanın. Sivilce ilacını size veren doktor bir kür falan önerdiyse onu kullanın ya da bir danışın. Çünkü dökülen saçı geri getirmek kolay olmuyor. Ama şöyle bir durum da var bu tarz ilaçların genetik dökülmeyi erkene indirgediğini duymuştum bu açıdan dikkatli olmak lazım. Zaten bu ilaçları prospektüsü pek iç acıcı değil zaten.

Doğal kürden kastınız elle yaptığınız mı yoksa hazır kür satın almak mı? Eğer elle ise hazırlanışı hakkında bahseder misiniz? Değil ise link bırakabilir misiniz?
Bence böyle bir tavsiye için doktora başvurman en doğrusu olur Aliye Veliye iyi gelen ilaç sana iyi gelmeyebilir yan etkisi olur vs.. dikkatli olmak lazım bu konularda sağlık şakaya gelmez.

Sınavdan sonra gitmeyi düşünüyorum. Tekrar sağol tavsiyen için iç dış bakım yaptırma zamanı geldi. :D
Bu arkadaşa katılıyorum. 4 yıldır eczanede çalışıyorum bu ilaçları kullanan hastalara bazen doktorlar ek biotin kapsüller yazıyor. Doktorunuza danışıp gerekli ilaçları öğrenebilirsiniz. Doktor gözetimi altında kullanıyorsunuz değil mi ?

İlaç reçetesiz alınamıyor evet her ay kontrole gidiyorum gerekli kontroller yapıldıktan sonra ilaç yazılıyor. Saç için ayriyetten saç doktoruna gitmeyi düşünüyorum. Doktoruma danıştım benim alanıma girmiyo fazla yardımcı olamam demişti.

Son düzenleme:
Çoğunlukta saç dökülme problemi var cildiyede sıra beklerken 10 kişi geldiyse net bir şekilde 7 si saç dökülmesi, sıkma canını. Soruna gelirsek, bende 40Mg Aknetrent kullanıyorum doktorum saçın dökülebilir demişti, inceden seyreklesti. ilaçtan kaynaklı fazla oynama saçınla. Ne yaparsan boş, doktoruna anlat.

Saç dökülmesi çok sıkıntılı bir durum. Fakat sonradan belli süre geçmeden saç ekimi yapabiliyorsun. Onun belli kriterleri varmış sanırım. Fiyatları çok uygun olmasada.

Sivilcelerine ilaç veren doktor Dermatoloji doktorudur aynı zamanda, saç dökülmen hakkında da sana bilgi verebilir. İlacı kullanmayı bıraktığında saçların tahminen güçlenecektir tekrardan, geçici dökülmeler bildiğim kadarıyla; ilacı çok uzun süreler kullanmadığın sürece.

Saç için şampuan ararsan VICHY DERCOS ENERGISANT önerebilirim, bana da Dermatoloji doktoru önerdi. Bunun dışında saç bakım kürleri var, kızlar daha iyi anlıyor o işlerden :) Biraz araştır ayda bir uygularsın onları da.

Sivilcelerine ilaç veren doktor Dermatoloji doktorudur aynı zamanda, saç dökülmen hakkında da sana bilgi verebilir. İlacı kullanmayı bıraktığında saçların tahminen güçlenecektir tekrardan, geçici dökülmeler bildiğim kadarıyla; ilacı çok uzun süreler kullanmadığın sürece.

Saç için şampuan ararsan VICHY DERCOS ENERGISANT önerebilirim, bana da Dermatoloji doktoru önerdi. Bunun dışında saç bakım kürleri var, kızlar daha iyi anlıyor o işlerden :) Biraz araştır ayda bir uygularsın onları da.

İlacı bırakalı yaklaşık 1 ay oluyor. Belki de daha fazla E vitamini verdi bunun yanında bir kapsül daha var karıştırıp saç diplerime ovarak yediriyorum. Ama hala açık var. Erken yaşta bunu yaşamak beni hüzünlendiriyo açıkçası. Önerini dikkate alıcam.

Keratin desteği alabilirsin bu saçlarının uzamasını ve açık olan yerlerin üstünün kapanmasını sağlar ve sarımsaklı şampuan kullanmanı tavsiye ederim eczanelerde satılılıyor ve son olarak yine eczanelerde saç kökü oluşumu için ampuller bulunuyor ancak fiyatları biraz pahalı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı