Saç Dökülmesini Önlemek

AsjasFıdas1000

Hectopat
Saçlarınız hiç dökülmemesine rağmen veya çok az dökülmesine rağmen, ileride 33-34 yaşlarında dökülmesin diye erkenden aldığınız bir önlem var mı?

Saç taramak(abartıldığında), jöle, vaks, spray tarzı şeyler kullanmak yada kötü şampuan kullanmak saça zarar verir.

Stresten uzak durmaya çalışmak yapılacak en faydalısı. Aynı zamanda en zor olanı.. :puro:

Stresten uzak durmak zor. Hele bide fakir olunca 2 kat daha zor oluyor. :D

Saç taramak(abartıldığında), jöle, vaks, spray tarzı şeyler kullanmak yada kötü şampuan kullanmak saça zarar verir.

Şampuanın kötü olduğunu nasıl anlayabilirim ki? Heden Shoulders ve Duru şampuan kullanıyorum.

Stresten uzak durmak zor. Hele bide fakir olunca 2 kat daha zor oluyor. :D

Şampuanın kötü olduğunu nasıl anlayabilirim ki? Heden Shoulders ve Duru şampuan kullanıyorum.
O konuda bir bilgim yok. Ama özellikle o dediğiniz şampuanlarda saça zarar veren etmenlerin daha fazla olduğunu söylüyorlar. Kullanıcı tavsiyesi olarak Bebek şampuanları ideal olabilir. Organik şampuanlar var onlara bakabilirsin. Doktorlara danışabilirsin.

Öncelikle doktora gözükmeli. Belki de bir şeylerin eksikliğinden dolayı dökülüyordur. Genetik dökülme ise ne yaparsanız yapın kel kalacaksınız. Minoxil gibi ürünler sadece kullanıldığı sürece iyidir ve bıraktığın anda ilk başladığından daha kötüye dönersin. PRP ve Mezoterapi gibi yöntemler iyi ellerde yapıldığında sadece biraz geciktirir. Paran varsa FUE ile ekim yaptırırsın veya daha fazla paran varsa protez saç kullanırsın.

Şahsen jöle, vax ya da benzeri ürünlerin saç dökülmesine bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Tabiki kurutur vs döker ancak dökülen her saç tekrar çıkar, kalıcı dökülmeyi sağlama gibi bir özelliği yok, o sebeple dökülenler de belli olmaz. Ben bu işin genetik olduğunun bilincindeyim ve bu tür şeylerin kanımca hiçbir kalıcı etkisi yok, kullanmaktan da çekinmiyorum.

Ancak güvenilir ve iyi bir doktora erken yaştan görünmenin iyi olacağı kanatindeyim.

Tekrar belirteyim, saç dökülmesi genetik bir etkendir, saç dökülemesini arttırmanın tek yolu içerden müdahele yapmak ve ürünler bu müdahaleyi yapma gücüne sahip değildir. Dışardan yapılan hiçbir müdahele buna etki etmez.

İkinci olaraksa birazdan saçı kazıt, jilet vur, ustura vur diyenler olacaktır. Eğer böyle diyecek olanlar varsa bilimsel olarak işe yaradığını göstersin aksi halde boş yorum yapmasın.

Ancak stres hakkında herhangi bir fikir sunamayacağım, mazur görün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı