Saç nasıl daha hızlı uzar?

Benim saçlar hızlı yağlandığı için 2 günde bir şampuanla yıkıyorum maalesef ki. Sorun yağlanma da değil aslında yağlı olunca kepek doluyor saçım mecbur kalıyorum.

Saçı ne kadar fazla yıkarsan o kadar fazla yağlanıyor. Kepek konusunda haklısındır ama yağlanmasının sebebi yıkaman zaten.

Al sana çıkmaz sokak. Biri demiş saçı yıkamak saçı uzatır, biri demiş yıkamak uzatmaz. Sabaha kadar düşün şimdi.

Gidip bir uzmana sormak lazım biz buradan çıkamayacağız.

Al sana çıkmaz sokak. Biri demiş saçı yıkamak saçı uzatır, biri demiş yıkamak uzatmaz. Sabaha kadar düşün şimdi.

Sadece su ile yıkanırsanız saçınızın doğal yağına herhangi bir şey olmaz. Eğer her yıkama sırasında şampuan kullanırsanız saçınız için sorun yaratabilir. Not olarak( su ılık olmalı eğer çok sıcak ya da çok soğuk olursa hem saç tellerinize hem de derinize zarar verir.)

Hocam tek tek açıklayayım ama saç uzama hızını belirleyen ana faktör genetiktir. Benim saçım uzun olduğundan duşta saç kremi kullanıyorum, günlük kullanılabiliyor saç kremi ama şampuan sakın ha günlük kullanmayın. Gün aşırı yani 2 günde bir şampuanlayabilirsiniz, bence 3 günde bir şampuanlamak en iyisi tabi kişiden kişiye değişir. Şu şekilde adım adım açıkladım:

1)Dengeli beslenme: Protein ve vitamin alımını arttırman lazım özellikle E,A,C vitaminleri ve balık yağı omega3 öneririm eczaneden alabilirsin. En önemlisi burda BIOTIN haftada 2-3 defa kullanabilirsin. Herşeyin fazlası zarar o yüzden çok abartmamak lazım. Bol su içmekte çok önemli genel sağlık açısından.

2)Uçlardan aldırmak: 1,5-2 ayda bir uçlardan aldırırsan uzama kesinlikle hızlanacaktır.

3)Uyku: En önemlilerden biri vücut uyurken kendini onarır, gelişir. Yeterli uykuyu almak çok önemli saç uzamasını hızlandıracaktır.

4)Stresi düşürmek: Stres genel olarak kötü, saç sağlığınada büyük etkileri var.

Arkadaşlar selam. Benim saçım uzun ve kıvırcık. Annemler kanıma girdi kısalt dediler berbere model gösterdim adam resmen çok kısalttı. Yani zamana bırakmak gerektiğini biliyorum ama aynaya bakınca ağlıyorum. Eskiden kıvır kıvır saçlarım vardı şimdi keko gibiyim. Artık beni yansıtan şeylere bakmak istemiyorum. O derece bir fikri olan varsa yardımcı olsun.

Daha hızlı uzama için özel şeyler var bakabilirsiniz şampuan vesaire.

Şimdi bunu okuyup da her gün yıkarım o zaman diye düşünüyosan, yıka ama her gün şampuanla yıkanmaz. Saçın kendi yağıyla beslenmesine de izin vermek lazım en az 3 günde bir şampuanla yıka.

Yani her gün suyla 2,3 günde bir şampuanlamı yikamaliyim.

Yani her gün suyla 2,3 günde bir şampuanlamı yikamaliyim.
Hocam duşun uzamayla bir alakası yok sadece kuru kalmasın saçınız zararlı. Size göre değişir ben günlük yıkandığım için böyle yoksa her gün yıkanın diye birşey diyemem. Siz normal kaç günde bir alıyorsanız öyle devam edin bence.

Benim tek dediğim günlük şampuanlamayın, saçınız kurumasın saç toniği veya kremi kullanabilirsiniz kuruyorsa. Hatta yukarıdada denildiği gibi yağlı saç daha hızlı uzar tabi insanlar için hoş bir görüntü olmaz o yüzden ben 2 günde bir şampuanlayıp krem ve tonik kullanıyorum kurumuyor sağlıklı kalıyor, yağlı gözükmüyor.

Sizin şuna saçınız kısaysa krem önermem ama kesinlikle tonik kullanın gratiste şunu bulabilirsiniz. Bu arada her duştan sonra saçınızı tarayın öyle bir alışkanlığınız yoksa bazıları taramıyor ama saç köklerine iyi geliyor diye biliyorum taramak.

Geri
Yukarı