Saç spreyi nasıl kullanılır?

Saçı hafifçe ıslatırsınız (nemli olacak kadar), daha sonra tarak yardımı ile istediğiniz şekli verirsiniz, ardından da çok yakın mesafeden olmamalı ve yanlızca şekil vermek istediğiniz yere az bir miktar sıkarsınız. En azından benimki bitmeden önce ben böyle kullanıyordum. :) Bir zararı olmadı.

Saçını yıka, yıkadıktan sonra fön makinesi ile şekil ver. Şekil verdikten sonra saçının şekil verdiğin yerlere sık. Yanlara filanda sık şekil verdiğin yer canlı diğer taraflar cansız olmasın. Sprey'i sıktıktan sonra elin ile verdiğin şeklin üzerinden git yani spreyi saça yedir. Verdiğin şekli beğendikten sonra bırak hepsi bu.

Dediğiniz her şeyi anladım. Fakat mesafeyi ve sıkmam gereken yeri ayarlayamıyorum. Yüzüme sıkmaktan da korkuyorum. Üstten başlayıp yavaş yavaş öne gelmenin faydası olur mu?

Son düzenleme:
Dediğiniz her şeyi anlamadım. Fakat mesafeyi ve sıkmam gereken yeri ayarlayamıyorum. Yüzüme sıkmaktan da korkuyorum. Üstten başlayıp yavaş yavaş öne gelmenin faydası olur mu?
Mesafe konusunda 30-40cm civarı idealdir. Yüzünüze sıkmaktan korkuyorsanız boştaki elinizi alnınızın oraya koyup yüzünüzü koruyabilirisniz.

Şöyle yapabilirsin benim yaptığım bir yöntemdir. ön saçın bittiği alnımın orayı sol elimle gözlerime doğru kapatıyorum. Sprey gelse bile elime geliyor yıkıyorum. Saçımın önünü sprey sıkarken böyle yapıyorum yanlara, üste sprey sıkarken normal sıkıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı