Saç yağlanmasına ne yapılabilir?

Morgan.jones

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aşırı yağlanma yok ama her gün yıkıyorum saçımı yıkadığım zaman elim sanki yağlanıyor saçım çok fazla uzun değil normal saç özellikle yattıktan sonra yağlanıyor. Önereceğiniz şampuan var mı? Ya da bakım ürünü gibi bir şey?

Sık yıkamak daha da yağlanmasına sebep olabiliyor. Her gün yerine 2 günde 1 yıkayın. Şampuan olarak, markaların limonlu ürünleri genellikle yağlı saçlar için oluyor.

Aşırı yağlanma yok ama her gün yıkıyorum saçımı yıkadığım zaman elim sanki yağlanıyor saçım çok fazla uzun değil normal saç özellikle yattıktan sonra yağlanıyor. Önereceğiniz şampuan var mı? Ya da bakım ürünü gibi bir şey?
Bir dönem şu şampuanı kullandım ve gözle görülür seviyede fark ediyordu:

Bunun haricinde daha da kurutucu olarak eğer yapabilirseniz katı sabun ile bir süre saçınızı yıkamayı deneyin. Özellikle bu saç derisini aşırı derecede kurutabiliyor, fakat her cilt tipi farklı olduğundan kendinizin kullanıp deneyimlemesi gerekir. Katı sabun olarak bunu kullanmıştım:

Ben bunu kullanıyorum çok memnunum bayağı kaliteli.
Made in Germany.

Saç yağının sürekli atılması saçın beslenmesini engeller ve böylece saç dökülmesine yol açar. Hem yüzündeki yağ oranı hem de saçlarındaki yağ oranına takıp sürekli onları yok etmeye çalışırsan ileriki yaşlarda ufak bir soğukta hemen kupkuru olan yüz cildi ve saç dökülme sorunu ile karşılaşabilirsin. Akışına bırak.

Her şeyden önce bir cildiye ye gidin.
Saç her gün yıkanmaz, bazı şeylerin sağlığınızdan önemli olmadığını düşünerek saçınızı her gün yıkamayın. Önce 2 günde 1 daha sonra 3 günde 1 düşürün bunun tatlı noktası budur. Saç derisindeki yağ saçınıza çok faydalıdır üretiminin artma sebebi saçınızı sürekli yıkamanız. Siz yıkadıkça saç derisini korumak için yağlanmaya devam edecektir. Bu bir gün kesildiğinde seboreik dermatit rahatsızlığına yakalanacak bu sefer de kepekten şikayet edeceksiniz. Kafa derisi biyormunuzu her gün yıkayıp bozmayınız.

Geri
Yukarı