Saça zeytinyağı sürülür mü?

Ben iki ayda bir bir diş sarımsak ve biraz zeytinyağını karıştırıp sürüyorum kepeği ve saç kırılmasını azaltıyor.
Hocam benimde kepek problemim var. Ayıptır söylemesi duşa giriyorum mesela sabah 10da. Saat 12ye geldiğinde saçlarıma bir dokunayım ve kepekler uçuşuyor. Kepek problemini çözemiyorum yıllardır. En kaliteli şampuanları (clear man, elidor, özel kıvırcık şampuanları fln) fakat en fazla 3-4 saat sonra saçımı elleyim kepekler havada uçuşur.

Hocam benim de kepek problemim var. Ayıptır söylemesi duşa giriyorum mesela sabah 10'da. Saat 12ye geldiğinde saçlarıma bir dokunayım ve kepekler uçuşuyor. Kepek problemini çözemiyorum yıllardır. En kaliteli şampuanları (clear man, Elidor, özel kıvırcık şampuanları falan) fakat en fazla 3-4 saat sonra saçımı elleyim kepekler havada uçuşur.

Duşa girmeden dediklerimi uygulayın ve 5 dakika bekleyin sondra duşu girin.
Kepeğin %60 70'i gidiyor.

Kepek sorunu sizin saç derinizin ph ı ile şampuanın ph ının uyumsuz olmasından kaynaklanan bir sorundur.

@Nowitzer Zeytinyağının saça zararı yoktur aksine faydası vardır. Duştan 2 saat önce saçınıza sürüp, streç filmle kafanızı kapatıp 2 saat bekletmenizi öneririm. Ayrıca maksimum 2 haftada 1 yapın, fazlası gereksiz olur. Kepek konusunda hiç bilgim yok @Nowitzer hocam yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Kepek sorunu sizin saç derinizin ph ı ile şampuanın ph ının uyumsuz olmasından kaynaklanan bir sorundur.
Ph`ını nasıl anlicam saçımın? Ben bayağı şampuan denedim yani genel ülkenin kullandıklarını dediklerimi yani fakat değişim yoktu. Elidorun tüm farklı şampuanlarını bile kullandım, pembe, yeşil falan hepsini. Buna soda iyi gelir mi?

Zeytinyağı, saça yumuşaklık veren yağlardan birisidir zararı olmaz ancak aşırı kullanmayın. Kepek konusunda daha etkilileri var: Çay ağacı yağı, Limon otu yağı gibi.

Hocam benimde kepek problemim var. Ayıptır söylemesi duşa giriyorum mesela sabah 10da. Saat 12ye geldiğinde saçlarıma bir dokunayım ve kepekler uçuşuyor. Kepek problemini çözemiyorum yıllardır. En kaliteli şampuanları (clear man, elidor, özel kıvırcık şampuanları fln) fakat en fazla 3-4 saat sonra saçımı elleyim kepekler havada uçuşur.
Bunun için öncelikle market şampuanlarını bırakıp medikal şampuan kullanmanız gerekiyor. Bir Dermatoloji (cildiye) doktoruna gidip şikayetlerinizi aynı buradaki gibi anlatırsanız gerekeni yapacaktır. Belki de dermatit probleminiz var ve siz farkında değilsiniz? Doktor bir baksın ve çözüm üretsin. Market raflarındaki "en kaliteli" diye bilenen şampuanların hepsini çöpe atın gitsin, bir işe yaramazlar. Boşuna para bayılmayın diye söylüyorum, tecrübeyle sabit.

Geri
Yukarı