Saçımı evde kendim nasıl keserim?

LightSelami

Kilopat
Daha fazla  
Saçım şuan 1 cm uzunluğunda. yanlarını 3 mm ile kesmek istiyorum ama çizgileri taşarım veya eşit kesemem diye korkuyorum. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben küçükken babam traş makinesi alıp saçımı 4'e vuracağını söylemişti. Yanlış kesmesi sonucu kafamı mecburen 2'ye vurmuştu. Arkadaşlarım bana yumurta kafalı Emre diyorlardı. 15 lira için mahvetmeyin saçınızı :)

Ben küçükken babam traş makinesi alıp saçımı 4'e vuracağını söylemişti. Yanlış kesmesi sonucu kafamı mecburen 2'ye vurmuştu. Arkadaşlarım bana yumurta kafalı Emre diyorlardı. 15 lira için mahvetmeyin saçınızı :)
:D Ben saçımı kendim 3 numara veya 1 numara yapıyorum. Uzadıkça şekil veresim geliyor ama beceremem diye korkuyorum.

Ben 2 aydır kendim kesiyorum. Hem de çok dandik 20 TL'lik makineyle. Çok kısa kestiğim için direk geçiriyorum makineyi. Öyle korkmanıza gerek yok. Eğer daha uzunsa saçın, iki kulak arkasından enseye doğru alt tabanı uzun bir V ( \_/ şeklinde düşünürsek) kesmen gerekiyor. Kestiğin yeri tepeye kadar biraz daha uzun ve en üstü en uzun kesip, birleşme noktalarını rötuşlaman gerekiyor. Youtube'ta videoları var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı