Saçımın önünde beyazlar var

AslanOnbir

Hectopat
18 yaşındayım ve saçımda 7-8 tel beyaz var. Belki çok takılacak bir şey değil ama takıyorum ben. Hiçbir şeyi stres de yapmıyorum. Bundan birkaç ay önce daha azdı (hatta neredeyse yoktu) şimdi de böyle oldu. Saçımın arkasında veya tepede değil, önlerde sağ tarafta çıktı. Genetik de değil. Hatta babamda, amcalarımda gençliğinde de olmamış şimdi de fazla beyazlık yok yaşlarına rağmen genç gösteriyorlar. Saçımın rengi sarı, koyu kahverengiye çalan bir ton kumraldan azıcık daha açık. Saçımın renginden dolayı fazla belli olmuyor, bu yüzden şanslıyım ama yakından veya ışığın olmadığı bir ortamda siyaha büründüğü için belli oluyor. Ben taktım artık aklımdan çıkmıyor. Bir sürü araştırma yaptım, çokça bitkisel veya evde çözüm var ama hangisini yapsam bilemedim. Ailem sarımsak sür diyor. Önerisi olan var mı? Cidden bir şeyi takmıyordum ama bu mesele canımı sıktı. Yakışıyor diyenler olsa da ben yine de gerçek saçımın tonunu istiyorum. Şimdiden teşekkürler. Lütfen "sadece tavsiye" veriniz "sadece".

Bazıları da alırsan daha fazla çıkar diyolar.
Senin dediğin 7 tel beyaz bana 13 yaşındayken olmuştu. Şimdi aldı başını gitti. Herhangi bir bakanın görmemesi imakansız.
Öncelikle cildiye doktoruna gidin. Benimki vitamin eksikliğinden oldu (B12)
Doktor B12 yazdı yanında da 2 kutu ilaç biri demirdi sanırım.
Muhtemelen sizinki de vitamin eksikliği. B12 ihtiyacını yeterince karşılamıyor olabilir misiniz?
Mutlaka doktora gitmenizi de öneririm.

Ben hiç et yemezdim meyve sebze de aynı şekilde çok pişmanım, iyi beslenmediğim için oldu hep.

Senin dediğin 7 tel beyaz bana 13 yaşındayken olmuştu. Şimdi aldı başını gitti. Herhangi bir bakanın görmemesi imakansız.
Öncelikle cildiye doktoruna gidin. Benimki vitamin eksikliğinden oldu (B12)
Doktor B12 yazdı yanında da 2 kutu ilaç biri demirdi sanırım.
Muhtemelen sizinki de vitamin eksikliği. B12 ihtiyacını yeterince karşılamıyor olabilir misiniz?
Mutlaka doktora gitmenizi de öneririm.

Ben hiç et yemezdim meyve sebze de aynı şekilde çok pişmanım, iyi beslenmediğim için oldu hep.

Aslında haklı olabilirsiniz,bende öyle düşünüyorum. Çünkü bende düzenli olarak sebze,et yemiyorum. Bunun dışında başka vitaminlerin eksik olabileceğinden dolayı da çıkabilirmiş. Mesela D2 vitamini gibi... Teşekkür ederim. Peki düzenli olarak bu bahsedilen vitaminleri alsam yine eski rengine döner mi ? Bir yerde okumuştum ; Aynı böyle bir sorun yaşamış bir kişi ancak alması gereken vitaminleri barındırdığı yiyeceklerden alınca eski haline geri döndüğünü söyledi ne kadar doğru bilemem. Saolun tekrardan.

Aslında haklı olabilirsiniz,bende öyle düşünüyorum. Çünkü bende düzenli olarak sebze,et yemiyorum. Bunun dışında başka vitaminlerin eksik olabileceğinden dolayı da çıkabilirmiş. Mesela D2 vitamini gibi... Teşekkür ederim. Peki düzenli olarak bu bahsedilen vitaminleri alsam yine eski rengine döner mi ? Bir yerde okumuştum ; Aynı böyle bir sorun yaşamış bir kişi ancak alması gereken vitaminleri barındırdığı yiyeceklerden alınca eski haline geri döndüğünü söyledi ne kadar doğru bilemem. Saolun tekrardan.
Evet, doğru bana D vitamini de verdi.
İlk gittiğim de doktor bana yalnızca beyazlamayı durdurur dedi. Beyazlar eski rengine dönmez dedi.
Ben de duzenli olarak kullandım ve dediği gibi de oldu. Duzelme yok.
Şu an da aslında 2 aydır tekrar kan testine gitmem lazım (ilaçlar bittiği için) ancak virüs tehlikesinden dolayı gitmedim.
Bence siz de bir an önce doktora gidin zira benim vitamin değerlerim oldukça düşüktü ve öyle et yemeye başlayarak ha deyince duzelecek gibi değildi. Bu yüzden vitamin takviyenizi bir an önce alın.

Ve eğer dediğiniz gibi 7 telse hiç uzulmeyin çünkü o 7 tel daha fazla artmadığı surece sıkıntı çıkmaz.
Benim saçlarımı görseniz halinize sukredersiniz. Hatta benden beterini de gördüm.

Evet, doğru bana D vitamini de verdi.
İlk gittiğim de doktor bana yalnızca beyazlamayı durdurur dedi. Beyazlar eski rengine dönmez dedi.
Ben de duzenli olarak kullandım ve dediği gibi de oldu. Duzelme yok.
Şu an da aslında 2 aydır tekrar kan testine gitmem lazım (ilaçlar bittiği için) ancak virüs tehlikesinden dolayı gitmedim.
Bence siz de bir an önce doktora gidin zira benim vitamin değerlerim oldukça düşüktü ve öyle et yemeye başlayarak ha deyince duzelecek gibi değildi. Bu yüzden vitamin takviyenizi bir an önce alın.

Ve eğer dediğiniz gibi 7 telse hiç uzulmeyin çünkü o 7 tel daha fazla artmadığı surece sıkıntı çıkmaz.
Benim saçlarımı görseniz halinize sukredersiniz. Hatta benden beterini de gördüm.

Allah şifa versin gerçekten. Peki o 7 teli berberde makasla kestirsem ne olur ?

Allah şifa versin gerçekten. Peki o 7 teli berberde makasla kestirsem ne olur ?
Ne olacak canım 😃 Hiç mi saçını kestirmeyeceksin sonuçta. Bu kesme daha fazla çıkar yalanı eskilerden beri sürer. Benim anneannem de anneme söylemiş. Kesebilirsin o telleri sıkıntı olmaz.

Hatta böyle bir yazı buldum bakabilirsin:

Ne olacak canım 😃 Hiç mi saçını kestirmeyeceksin sonuçta. Bu kesme daha fazla çıkar yalanı eskilerden beri sürer. Benim anneannem de anneme söylemiş. Kesebilirsin o telleri sıkıntı olmaz.

Hatta böyle bir yazı buldum bakabilirsin:

Peki teşekkür ederim. Kestirdiğim beyazların yerine dediğin gibi vitaminleri alırsam kökünden eski rengi olarak çıkar mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı