Saçkıran geçer mi?

v1ncent

Hectopat
Bu sabah başımın arkasını kaşırken elimle resmen şişkinlik ve deri hissiyatı aldım, babama baktırayım dedim adam bile şaşırdı. Telefonla çekip gösterdi, neredeyse yarım parmak büyüklüğünde bir bölgede saçım yoktu fotoğrafta. Daha 17 yaşındayım, lanet saçımdan çekmediğim kalmadı. En son bari 20'li yaşlarımda dökülmese diyordum, herhalde seneye falan kel kalacağım. Yarın zaten ilk iş özele gideceğiz fakat yaşayan varsa sormak istedim. Kalıcı kelliğe yol açar mı bu? Nasıl hızlıca geçer?
İşin daha berbat kısmı haftaya okullar açılıyor ve bu saçla insan içine girme ihtimalim yok.

Bu sabah başımın arkasını kaşırken elimle resmen şişkinlik ve deri hissiyatı aldım, babama baktırayım dedim adam bile şaşırdı. Telefonla çekip gösterdi, neredeyse yarım parmak büyüklüğünde bir bölgede saçım yoktu fotoğrafta. Daha 17 yaşındayım, lanet saçımdan çekmediğim kalmadı. En son bari 20'li yaşlarımda dökülmese diyordum, herhalde seneye falan kel kalacağım. Yarın zaten ilk iş özele gideceğiz fakat yaşayan varsa sormak istedim. Kalıcı kelliğe yol açar mı bu? Nasıl hızlıca geçer?
İşin daha berbat kısmı haftaya okullar açılıyor ve bu saçla insan içine girme ihtimalim yok.

Hocam 1 hafta içinde başka yerde çıkmazsa erkek saçkırandır ki saçkıranda zamanla geçer eğer diğer haftaya kadar bir tane daha çıkarsa kız saçkıran deniyor ona yani çok kafaya takmayın geçer zamanla.

Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Şişkinlik değil de çöküntü olur, mikrobun erkek ve dişisi vardır, genelde stres ve sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, zararlı alışkanlıklar tetikler. Bununla ilgili olarak bazı berberler bunun ilacını özel hazırlıyor, genelde yaşlı eski berberlere sorunuz. O bölgeyi jiletle kazıyıp belli periyotlar ile ilaç sürüyorlar. Hastaneyede gidebilirsiniz ancak doktorlar bu illeti biraz zor çözer, çözemiyorlar. Bir de minoxil forte 5 de tedavide kullanılabilir.

Ben geçirdim saç kıran acılı bir yöntem var ben uyguladım düzeldi toplu iğneyle kızarana yada kanayana kadar o bölgeyi kazıyorsun sonra bir diş sarımsağı ikiye kırıp bastıra bastıra o bölgeye iyice sürüyorsun 1 -2 hafta içinde toparlar benim geçti kafamda iki yerde vardı

Dostum bende de küçüklüğümden beri saçkıran var. Yaklaşık 2 parmak genişliğinde ve yarım parmak boyunda bir saçkıran. Hala da kafamda duruyor, Yaklaşık 7 yıl oldu. Genişleme vs. Olmadı. Bölge olarak da büyümedi. Bunu kel kalma korkunuzu götürmek için yazdım. Korkmanıza gerek yok :D

İyileşme konusunda ise bir sürü iyileştirme yöntemi var. Sarımsaktan tutun da kreme kadar yöntemler bulunuyor. Yani geçmeme konusunda da Korkmanıza gerek yok. geçmiş olsun, iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı