Saçlarım ince ve seyrek

Melih1371

Decapat
Daha fazla  
Ben 14 yaşındayım benim saçlarım aşırı ince ve seyrek üst kısmı ile yanlar arası doku farkı da çok fazla kafa derim rahatlıkla gözüküyor ve 14 yaşına kadar yemek seçiyorum ve dengeli beslenmiyorum aileme doktora gitmemizi söylüyorum ama onlar saçını uzun tuttuğun için böyle diyorlar ama öyle değil öyle olsa yanlardan seyrelirdi nedenini bilmiyorum ve doktora da gidemiyorum ne yapmam gerek.

Genetik de olan bir şey mi peki mesela aileden birinin saçı damı öyle?
Babamın saçı öyle ama onun saçı 30 yaşında dökülmeye başladı ve benim saçımda önceden çok gürdü baya uzundu fln büyüdükçe böyle oldu

Ve aşırı yemek seçiciliği yapıyorum o yüzdende olabilir

Babamın saçı öyle ama onun saçı 30 yaşında dökülmeye başladı ve benim saçımda önceden çok gürdü bayağı uzundu falan büyüdükçe böyle oldu.

Ve aşırı yemek seçiciliği yapıyorum o yüzdende olabilir.

Yani babanın saçıda öyleyse bu genetik bir sorundur bence.
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim dersen bunun için internette araştırma yapabilirsin yaptığın şeyler olmasa saç modelini değiştir mesela yüz hattına uygun bir saç modeli yap saçı seyrek olan bir arkadaşım vardı saçını 3'e vurdu ve yüz hattı güzel olduğu için o saç modeli ona yakıştı senin yüz hattını bilmiyorum ve illa saçını 3'e vur demiyorum yüz hatların belirginse ve kafa yapın düzgünse 3'e vurabilirsin. İnternetten bak istersen 3 numara saç modeli kimlere yakışır diye keşke bana da yakışsa ama yakışmıyor :(

Son düzenleme:
Yani babanın saçıda öyleyse bu genetik bir sorundur bence.
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim dersen bunun için internette araştırma yapabilirsin yaptığın şeyler olmasa saç modelini değiştir mesela yüz hattına uygun bir saç modeli yap saçı seyrek olan bir arkadaşım vardı saçını 3'e vurdu ve yüz hattı güzel olduğu için o saç modeli ona yakıştı senin yüz hattını bilmiyorum ve illa saçını 3'e vur demiyorum yüz hatların belirginse ve kafa yapın düzgünse 3'e vurabilirsin. İnternetten bak istersen 3 numara saç modeli kimlere yakışır diye keşke bana da yakışsa ama yakışmıyor :(

Ben genetik olduğunu düşünmüyorum ama teşekkürler sadece bu kadar erken yaşta olması beni üzüyor arkadaşlarımda bu nasıl saç filan diyorlar psikolojik açıdanda kötü oluyor.

Bu yaşta olmaz diye bir durum yok. Baban amcan ya da dayılarında kellik varsa yüksek ihtimalle sende de olacak yapacak bir durum yok ama sağlıklı beslenin yine de.

Ben 14 yaşındayım benim saçlarım aşırı ince ve seyrek üst kısmı ile yanlar arası doku farkı da çok fazla kafa derim rahatlıkla gözüküyor ve 14 yaşına kadar yemek seçiyorum ve dengeli beslenmiyorum aileme doktora gitmemizi söylüyorum ama onlar saçını uzun tuttuğun için böyle diyorlar ama öyle değil öyle olsa yanlardan seyrelirdi nedenini bilmiyorum ve doktora da gidemiyorum ne yapmam gerek.
Sarımsağı ezip sür. Youtube'da birisi bu yöntemle saç çıkardığını yazmıştı. Hatta tarifde vermişti. Çoğu kişi sarımsakla sakal çıkarıyor tarifi yazarım ama birşey olursa sorumluluk kabul etmem. Sarımsağı ez içine biraz zeytin yağı dök ama az olsun. 2 gün ağzı kapalı biçimde güneş değmeyen bir yerde beklet. Sonra kafa derine masaj yaparak sür. İşe yararsa buraya yaz.

Saçlarım bu şekilde fotoğraf atmayı unuttum ve önlerini fln kaldırınca kafa derim gözüküyor başka bir yere daha sordum gür dediler sizin fikriniz nedir

Dosya Ekleri

• 20220622_120302.png
    20220622_120302.png
    631,6 KB · Görüntüleme: 142
Yaşım 20 ve benim de kafamda tel kalmadı genetiktir seninkide ailende varsa kel genetiktir benim de 14 yaşımda dokulmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı