Saçlarım mı dökülüyor?

47xmehmet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben saçımı 5-6 aydır uzatıyorum, ilk defa uzatıyorum. Saçım artık yeterince uzadığını için bağlıyorum da haliyle ama bilmiyorum sıkı bağlamaktan mı yoksa farklı bir şeyden mi ama bugün fark ettim ki saçımın önünde boşluk var dökülmüş ön tarafları biraz. Ne yapmam gerek? Saçımı kısaltırsam sorun çözülür mü? Deneyimleyenleriniz vardır mutlaka. Görsel ekliyorum. Teşekkür ederim.

@47xmehmet
@Lee Yubin

Dosya Ekleri

• IMG_20240317_213022.jpg
    IMG_20240317_213022.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 62
Hayır yok. Genetik olduğunu düşünmüyorum hocam.
aynı şekilde benimde öyle dökülüyor stress ve baba, amcadan gelen kellik diyebiliriz. ama sizinkisi çok fazla dökülmemiş saç dökülmesine karşı şampuanlar var onlara bakabilirsiniz kullanıyorum memnunum açıkcası

Dostum senin dediğin şey erkeklerin %99'unda var. Aç bak mesela Çağatay Ulusoy'un saçı bile öyle kellik değil bu emin ol saçların gerçekten dökülmeye başlarsa böyle dökülmez.

aynı şekilde benimde öyle dökülüyor stress ve baba, amcadan gelen kellik diyebiliriz. ama sizinkisi çok fazla dökülmemiş saç dökülmesine karşı şampuanlar var onlara bakabilirsiniz kullanıyorum memnunum açıkcası
Evet daha yeni başlıyor çünkü sanırım. Başlangıç ve sondur umarım. Ama saçımı bağlamaya başladıktan sonra böyle olmaya başladığı için şüphelendim acaba saç bağlamaktan mı diye, bu arada hangi şampuanlardan memnun kaldınız?

Dostum senin dediğin şey erkeklerin %99'unda var. Aç bak mesela Çağatay Ulusoy'un saçı bile öyle kellik değil bu emin ol saçların gerçekten dökülmeye başlarsa böyle dökülmez.
Hocam ama sadece sol taraf öyle, açılmaya başlıyor gibi geldi, saç bağlamakla ilgisi varmıdır?

@47xmehmet İlgisi yok olsa zaten kızların hepsi kel olması lazım. Bu saç dökülmesi değil kafana takma yaşın kaç bilmiyorum ama biraz yetişkinliğe doğru geldiysen normal böyle durumlar.

Babanızın kel olması kel kalma ihtimalinizi biraz arttırır. Asıl arttıran şey anne tarafından gelen erkeklerin genleri. Yani dayılarınızdan bahsediyorum. Dayılarınızın kel olması kel kalma oranınızı yükseltiyor. Sanılanın aksine asıl önemli rolü dayılar oynuyor.

Geri
Yukarı