Saçma sapan oyunlar

Sizce doğrumu düşünüyorum?

• Evet

Oy: 29 63,0%
  • Hayır

Oy: 17 37,0%

• Oy verenlerin toplamı
    46
Siz konuyu açan arkadaşı hiç anlamamışsınız. Arkadaş açık açık fikirlerini belirtmiş. Bu tuzağa düşmeyin paranızı çöpe atmayın diyor. Evet bana göre de saçma sapan oyunlar. Bu ve buna benzer oyunlar saçma oldukları gibi sizi sömüren paranızı gasp eden oyunlardır.
Benim arkadaşımın babası K.O oyuncusu. Onun için en iyi oyun K.O o yüzden parasını ona harcıyor. Bence de COD alanlar parasını boşa harcıyor bu tuzağa düşmesinler hatta her sene Pes ve Fifa alanlarda boşa para harcıyor. Arkadaşı anladım ben sizin zevkleriniz rezalet o yüzden bunlar para tuzağı diyor.

Benim arkadaşımın babası K.O oyuncusu. Onun için en iyi oyun K.O o yüzden parasını ona harcıyor. Bence de COD alanlar parasını boşa harcıyor bu tuzağa düşmesinler hatta her sene Pes ve Fifa alanlarda boşa para harcıyor. Arkadaşı anladım ben sizin zevkleriniz rezalet o yüzden bunlar para tuzağı diyor.
Sizi çok iyi anladım. Bahsettiğim gibi sömürmekten çıkan anlam; sürekli sizi oyuna hapsetmesi, sizi sürekli para harcatmaya yöneltmesi. Ama COD ve benzeri oyunlarda süreklilik veya bağımlılık olmuyor. Buna bağlı olarakda sürekli para harcamak zorunda kalmıyorsunuz.
Sizde çok iyi biliyorsunuz ki K.O ve benzeri oyunlar para tuzağıdır. Şunu da çok iyi anlamalısınız ki burada önemli olan oyunun kalitesi veya maddi değeri değil, size uzun vadede ne harcattığı ve sizden neler aldığıdır.

Sizi çok iyi anladım. Bahsettiğim gibi sömürmekten çıkan anlam; sürekli sizi oyuna hapsetmesi, sizi sürekli para harcatmaya yöneltmesi. Ama COD ve benzeri oyunlarda süreklilik veya bağımlılık olmuyor. Buna bağlı olarakda sürekli para harcamak zorunda kalmıyorsunuz.
Sizde çok iyi biliyorsunuz ki K.O ve benzeri oyunlar para tuzağıdır. Şunu da çok iyi anlamalısınız ki burada önemli olan oyunun kalitesi veya maddi değeri değil, size uzun vadede ne harcattığı ve sizden neler aldığıdır.
COD beleş değil. Oyun her sene 60$ ile piyasaya çıkıyor. Ayrıca 7/24 K.O veya MT2 oynayacak halim yok. Ben zaten artık oynamıyorum seneler geçti bu oyunları bırakalı ama yine de boş zamanında insan istediği oyunu oynayabilir veya istediği oyuna para verebilir. Bunda sakınca görmüyorum veya saçmalık.

Dostum insanları oynadıkları oyunlara göre yargılayamassın, insanları istediklerini yapmak da kısıtlama ayrıcalığına sahip değilsiniz istedikleri oyunu oynamakta özgürler ben bilgisayarı kullanmıyorum ama bırakmadan önce bende metin 2,LOL oynuyordum ama steam hesabım da vardı CS GO,Rust,H1Z1,GTA,Arma aklıma gelmeyen daha fazla oyun var bu oyunlarda da 1200 600 saat arası saatim var ama bana sorarsanız mmorpg oyunun tadı ayrı kısacası insanları tanımadan yargılamanın ve sozlerinizi dikkatli seçmeye özen gösterin burası oyun oynayan kişilerin bulunduğu bir yer herkez GTA dan zevk alacak diye bir husus yok. Kırıcı konustuysam kusura bakmayın ama bence siz çok sert konuşmuşsunuz lütfen biraz dikkatli olun.

Bro Wolf konusunda haklısın fakat diğerlerine herkesin katılacağını düşünmüyorum fakat ben çok katılıyorum. Bazı Türkler için Metin 2, Knight çok bağımlılık yapan ve efsane oyunlar haline gelmiştir. LOL'e gelicek olursak oyunun profesyönel maçları bile düzenleniyor fakat şu saçma oyunun mantığını anlayamadım. Bu arada bu listedeki oyunları oynayıp kendine gamer diyen biri salaktır.

Knight Online oyunu mu saçma? Hayatımda oynadığım en iyi ve en zevk aldığım oyundur. Bu yazıyı yazarken kafan mı güzel di? :) Boşuna dememişler ''Hayat offline, Knight Online'' :)

Bu efsaneyi buraya koymadan olmazdı. Hem atmosferi yumuşatsın. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin saçma dediğin oyunlar milleti bağımlı yapıyor ve milleti bağımlı yapan bir oyunun saçma olmasına imkan olamaz sana hitap etmeyebilir ama bu oyunun nasıl olduğunu değiştirmez ayrıca para tuzağı demişsiniz neye göre para tuzağı?Milletin parasını düşünmek senimi ilgilendirir?Metin2,K.O gibi oyunlara da laf edemezsin ki o oyunlar oyun sektörünün yapı taşlarındandır ayrıca Doom,Duke Nukem,Metal Gear Solid bunun gibi oyunlarda günümüzdeki oyunların atasıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı