Saçta iz yapmayan kulaklık önerisi

abseto

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şimdiye kadar G430, Arctis3 ve birkaç ucuz kulaklık kullandım. Rahatlıklarına diyecek bir şeyim yok ancak düzenli olarak 10 saatten fazla kulaklık takınca saçlarda kalıcı iz oluşuyor. Tarasam veya yıkasam bile saçlar ortadan basık duruyor. Son 3-4 aydır kulak içi kullanıyorum ama uzun süre kullanınca çok rahatsızlık veriyor. Saça minimum baskı yapacak kulak üstü kulaklık öneriniz var mı?

Hocam şöyle söyleyeyim, çoğu Twitch yayıncıları kaliteli en kaliteli kulaklıkları kullansalar bile o yarık göçük oluşuyor.
Çünkü kafa deriniz kulaklığın şeklini alıyor, günde 3-4 saat kullanım uygun oluyorken.
10 saat üstü kullanım tabii, kavis oluşturabilir.
Tavsiyem hoparlör mevcut bir monitör almanız.
Kulaklık ile aranızı bir nebze azaltmanız.

Hocam hangi kulaklık olursa olsun illaki baskı yapacaktır fakat saçınız uzunsa öndeki saçları arkaya doğru yatırıp kulaklığı öyle takın. Taç gibi kullanın yani. Herhangi bir çökme olacağını sanmam.

Öyle bir kulaklık üretildiğini sanmıyorum ancak kafanıza gelen kısmı ensenize çevirerek kullanabilirsiniz. Kafadaki kadar rahat olmuyor ama saça değmediği için iz yapmıyor.

Mümkün olduğunca hafif bir şey olmalı ama ondan ziyade bence bu kadar uzun kullanımlarda kulaklığı mola vererek kullanmak gerek

Dosya Ekleri

• images (79).jpeg
    images (79).jpeg
    19,5 KB · Görüntüleme: 67
Kulakiçi kullanmanız lazım diğerlerinin hepsi yapar. Yaz aylarında millet kulaküstü modelleri nasıl kullanıyor anlamıyorum bende sivilce yapıyor hep.

Merhaba, şimdiye kadar G430, Arctis3 ve birkaç ucuz kulaklık kullandım. Rahatlıklarına diyecek bir şeyim yok ancak düzenli olarak 10 saatten fazla kulaklık takınca saçlarda kalıcı iz oluşuyor. Tarasam veya yıkasam bile saçlar ortadan basık duruyor. Son 3-4 aydır kulak içi kullanıyorum ama uzun süre kullanınca çok rahatsızlık veriyor. Saça minimum baskı yapacak kulak üstü kulaklık öneriniz var mı?

Hocam onun için yaylı kulaklık kulanmanız lazım bu model gibi.

Hocam hangi kulaklık olursa olsun illaki baskı yapacaktır fakat saçınız uzunsa öndeki saçları arkaya doğru yatırıp kulaklığı öyle takın. Taç gibi kullanın yani. Herhangi bir çökme olacağını sanmam.
korona başlayana kadar saçım sırtıma geliyordu. O zamanlar terleme dışında saç sorun olmuyordu zaten. Şuan saçı uzatmam zor :)
Hocam şöyle söyleyeyim, çoğu Twitch yayıncıları kaliteli en kaliteli kulaklıkları kullansalar bile o yarık göçük oluşuyor.
Çünkü kafa deriniz kulaklığın şeklini alıyor, günde 3-4 saat kullanım uygun oluyorken.
10 saat üstü kullanım tabii, kavis oluşturabilir.
Tavsiyem hoparlör mevcut bir monitör almanız.
Kulaklık ile aranızı bir nebze azaltmanız.
Şuan ev ortamım müsait değil ama ilerde öyle de yapabilirim.
Öyle bir kulaklık üretildiğini sanmıyorum ancak kafanıza gelen kısmı ensenize çevirerek kullanabilirsiniz. Kafadaki kadar rahat olmuyor ama saça değmediği için iz yapmıyor.
Eskiden otobüslerde verilen kulaklıklar kulaküstü ama enseye gelecek şekildeydi. Öyle bir gaming kulaklık çıksa hemen alırım :) Yalnız g430 veya arctisi arkaya yatırınca hem kafamda durmuyor hemde dikgörtgen şekilleri olduğu için kulak düzgün sığmıyor + sesler karışıyor :)

10 saatlik kullanımda illaki o kulaklıklar da iz bırakacaktır. JBL'in kulak içi kulaklıklarına bakın derim, oyunlar için ses seviyesi yeterli ve kullanımı da rahat. Haliyle de iz bırakmıyorlar.
Hocam bir kere dış kulak iltihabı da oldum. O yüzden kulakiçinden biraz soğudum. Uzun süreler kullanınca cidden tahriş ediyor.
Hocam onun için yaylı kulaklık kulanmanız lazım bu model gibi.
Yaylı kulaklıkda denedim o da en az diğerleri kadar iz bırakıyordu :(

Yeni konular

Geri
Yukarı