Saçta kepek sorunu nasıl çözülür?

Silence59

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, saçım çok yağlanıyor ve kepek yapıyor. Bazen iki günde bir bazen de günde bir duş alırım. İki günü geçmem genelde ve bu iki günün sonunda kafam aşırı yağlanıyor. Çeşitli şampuanlar kullandım hepsinde sorun aynı. Günde bir duş alsam bile kafamda hep kepek oluyor. Bu neden olur? Nasıl çözerim? Dışarıdan bakınca az gözüküyor kepekler ama kafamı kaşıdığımda her taraf beyaz oluyor. Bu yüzden insanların kafama dokunmasını istemiyorum, yanlış algılıyorlar sonra da.

Merhaba, saçım çok yağlanıyor ve kepek yapıyor. Bazen iki günde bir bazen de günde bir duş alırım. İki günü geçmem genelde ve bu iki günün sonunda kafam aşırı yağlanıyor. Çeşitli şampuanlar kullandım hepsinde sorun aynı. Günde bir duş alsam bile kafamda hep kepek oluyor. Bu neden olur? Nasıl çözerim? Dışarıdan bakınca az gözüküyor kepekler ama kafamı kaşıdığımda her taraf beyaz oluyor. Bu yüzden insanların kafama dokunmasını istemiyorum, yanlış algılıyorlar sonra da.

Ketoral kullanıyor musunuz benim sorunumu bir nebze çözüyor.

Eczaneden kepek giderici şampuan almanı öneririm. Bende de aşırı fazla vardı. Artık yok.

Günlük duş alma 2 günde bir duş al çünkü saç derin artık suyu düşman olarak algıladığı için yağ üretimini arttırıyor aynı cildine düzgün bakım yapamadığın zaman yağlanmanın, sebum üretiminin artması gibi.
Ve kaliteli bir kepek şampuanı kullan Sebamed Anti-Dandurff Shampoo gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı