Sade cips için sos önerisi

Baharat bitince tekrar koyuyorsunuz yani yanlış anlamadıysam?

tam-yagli-yogurt-kac-kalori.jpg

Hocam bunu gibi yapıyorum. Kırmızı olan toz biber, gri olan karabiber. Çizdiğim gibi yoğurdun üst yüzeyini baharat ile kaplıyorum. Karabiberi ise, toz biberi döktüğümden biraz daha az koyuyorum ki tadını bastırmasın. Eğer toz biberiniz acı ise benim koyduğum kadar koymayın.
(Bunları yaptıktan sonra kase bitene kadar bir şey eklemiyorum. Eğer kasem biterse tekrar yoğurt koyup aynı işlemleri yapıyorum. Baharatları yoğurda koyduktan sonra baharatları kaşık yardımı ile karıştırmayı unutmayın.)

Eki Görüntüle 1460242

Hocam bunu gibi yapıyorum. Kırmızı olan toz biber, gri olan karabiber. Çizdiğim gibi yoğurdun üst yüzeyini baharat ile kaplıyorum. Karabiberi ise, toz biberi döktüğümden biraz daha az koyuyorum ki tadını bastırmasın. Eğer toz biberiniz acı ise benim koyduğum kadar koymayın.
(Bunları yaptıktan sonra kase bitene kadar bir şey eklemiyorum. Eğer kasem biterse tekrar yoğurt koyup aynı işlemleri yapıyorum. Baharatları yoğurda koyduktan sonra baharatları kaşık yardımı ile karıştırmayı unutmayın.)
Ne güzel mala anlatır gibi anlattınız hocam 😂😂

Eki Görüntüle 1460242

Sarı olan şey ne hocam peki?

Ne güzel mala anlatır gibi anlattınız hocam 😂😂

Estağfurullah hocam :)

Sarı olan şey ne hocam peki?

Sarı olan şeyin ne olduğunu bende bilmiyorum. Karabiber ve toz bibere yakışacak hangi baharat varsa biraz koyuyorum. Ama galiba sarı olan şey zerdeçal. Zaten karabiber ve toz biber harici diğer baharatların tadı pek gelmiyor :D

Estağfurullah hocam :)

Sarı olan şeyin ne olduğunu bende bilmiyorum. Karabiber ve toz bibere yakışacak hangi baharat varsa biraz koyuyorum. Ama galiba sarı olan şey zerdeçal. Zaten karabiber ve toz biber harici diğer baharatların tadı pek gelmiyor :D
Zerdeçal... Mantıklı olabilir.

Kaşık olarak yazabilir misiniz hocam? Kafa kararı atamıyorum ben.

Hocam göz kararı yapabilirsin. Süzme yoğurt olması önemli 4 5 kaşık kase boyutuna göre ayarla. Birkaç damla limon, birkaç damla yağ koy. Nane pul biber ve karabiberleri zevkinize göre atabilirsiniz. Ekledikçe tadına bakın ben bol naneli seviyorum fazla atarım mesela.

Güzel karıştırmaya dikkat edin limon ve yağı çok fazla eklemeyin cıvık olur.

Ben sade Ruffles'ta ve A101 samba cipsinde kullanıyorum. Doritos'ta hiç denemedim.

Hocam göz kararı yapabilirsin. Süzme yoğurt olması önemli 4 5 kaşık kase boyutuna göre ayarla. Birkaç damla limon, birkaç damla yağ koy. Nane pul biber ve karabiberleri zevkinize göre atabilirsiniz. Ekledikçe tadına bakın ben bol naneli seviyorum fazla atarım mesela.

Güzel karıştırmaya dikkat edin limon ve yağı çok fazla eklemeyin cıvık olur.
Yağ olurmuki hocam sosa.

Zeytin yağı olursa miss gibi olur (tabii zevk meselesi koymasanız da olur). Ama dediğim gibi çok koymayın sadece damlatın.
Normal ayçiçek yağıda olurmu? Zeytinyağ çok sevmiyorum.

Damak tadına göre hepsinden azar azar koydum. Gayet güzel bir sos oldu.

Dosya Ekleri

• IMG20220726220550.jpg
    IMG20220726220550.jpg
    136 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı