Sadece Anti-Virüs yeter mi?

Bitdefender Antivirus Free kullanıyorsunuz sanırım, aktif koruma dışında ek tarayıcı koruması yok. Ücretsiz ek çözüm olarak yine Bitdefender TrafficLight kullanabilirsiniz. Zararlı siteleri, potansiyel tehditleri ve phishing sitelerini tarayıcı bazlı olarak engelleyebiliyor.

Ücretsiz alternatif olarak KSC Free öneririm.

Standart ve bilinçli bir kullanıcı iseniz ki öyle diyorsunuz. Girdiğiniz sitelere bastığınız linklere, şüpheli postaları açmıyorsanız bilmediğiniz dosyaları da açmıyorsanız orta veya kaliteli bir AV yeterlidir.
Evet, bir şey indirirken doğru kaynağı ararım. O yüzden Kullanıcı olarak kendime güveniyorum ancak ne olur ne olmaz diye yine de AV kullanmak istiyorum.
Bitdefender Antivirus Free kullanıyorsunuz sanırım, aktif koruma dışında ek tarayıcı koruması yok. Ücretsiz ek çözüm olarak yine Bitdefender TrafficLight kullanabilirsiniz. Zararlı siteleri, potansiyel tehditleri ve phishing sitelerini tarayıcı bazlı olarak engelleyebiliyor.

Ücretsiz alternatif olarak KSC Free öneririm.
Denemek için 1 yıllığı aldım. Total Security olan. Şu anlık memnunum ancak telefonda sadece 71 uygulama tarıyor. Bu normal mi? Tam tarama nasıl yapabilirim telefonda?

Denemek için 1 yıllığı aldım. Total Security olan. Şu anlık memnunum ancak telefonda sadece 71 uygulama tarıyor. Bu normal mi? Tam tarama nasıl yapabilirim telefonda?
Mobil tarafta kullanılan cihazın işletim sistemine göre belirli kısıtlamalara maruz kalabiliyor. Arayüzden tarama ekranına girdiğinizde tek opsiyon olduğunu göreceksiniz, arkaplan sistem servisleri hariç tüm uygulamaları bu şekilde tarıyor.

Standart ve bilinçli bir kullanıcı iseniz ki öyle diyorsunuz. Girdiğiniz sitelere bastığınız linklere, şüpheli postaları açmıyorsanız bilmediğiniz dosyaları da açmıyorsanız orta veya kaliteli bir AV yeterlidir.
Peki bilinçli bir kullanıcı isek AV kullanmaya gerek var mı?

İşte hocam, AV kullanınca sanki PC'ye hiç virüs girmeyecek gibi hissediyorum. Biliyorum yanlış bir düşünce ancak yine de içimi rahatlatmak için kullanıyorum.
71'den fazlası muhtemelen arkadaki sistem görevlerine girdiği için taramıyordur.
Anladım hocam, çok sağolun.

Yazım zaten bilinçli kulllanıcı içindi. AV ne olursanız olun kullanılmalı güvenliğe önem veriyorsanız. Dosya ve gizliliğiniz önemsiz değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı