Sadece elektronik cihaz alınca sizi hatırlayan akraba

161553

Hectopat
Makaleler
1
Teknolojinin T'sinden anlamayan ve nedense hep yeni bi cihaz alınca veya teknik sorun yaşayınca arar bunlar. Başka zaman hal hatır sormak aklına gelmez. Şimdi yine bu durumdayım.
Adam eve net bağlatacak hangisini bağlatayım diyor. Dedim turknet bağlat. Onu da beceremedi ben yaptım. Modemi yok modem soruyor. Modem marka/model gönderdim şimdi de ben bunu nasıl kuracağım diyor. Bu salgında muhtemelen evine kurulum için çağıracak beni, dışarı çıkmak istemiyorum. Valla yeter artık bundan nasıl kurutulacağım beyler yardımcı olun?

İyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir.

İyiliği her zaman bir karşılık bekleyerek yapmayın. Evet, bunu nankörlüğe ve fırsatçılığa çevirmeye çalışan çok insan çıkabiliyor karşımıza, bu kısma katılıyorum. Onlara karşı da mesafe koyarsak aramıza sorun yaşamayız.

Akrabalarımın çoğunun çocuğuna teknolojik konularda destek verdim yardım istediklerinde. Bazen yorgun yorgun iş çıkışı gittiğim bile oldu. Mesela benim de bir şeye ihtiyacım olunca aramam yetiyor, onlar da yardımcı olmak için benimle aynı inceliği üzerlerinde taşıyorlar. Aile bunun için yok mu zaten? :D

İstemiyorsan yapmazsın burada dert yanmanın bir alemi yok. "Ya kurtul yada sus". Hayır diyemezsen seni koyun olarak görürler ondan sonra "sağ babam, sağ babam sağ" bu devirde millet iyilik yapanı "enayi" olarak görüyor.

Geri
Yukarı