Sadece film izlerken ekran kitlenmesi

Bilgisayarımda film izlerken bazen ekran bu şekle gelip kilitleniyor ve reset atmadan düzelmiyor. Oyunlarda vs. bu sorun yok. Yalnızca film izlerken yaşıyorum bu sorunu. Tarayıcı olarak Opera GX kullanıyorum. GPU driver güncel. Bir türlü çözemedim 1 senedir bu sorun var.
Laptobun alt kısmındaki stickerın üzerinde Model NO yazar.
Model bilgilerini paylaşırsanız sürücüler konusunda yardımcı olabiliriz.

Ancak bana yazılımsal değil de donanımsal bir sorunmuş gibi geliyor.

Benden önce bir süre ablam kullandı. O Chrome kullanırken de aynı sorun mevcuttu.

Evet. HP Support üzerinden teyit ediyorum düzenli olarak. Hepsi güncel.
Vram ile alakalıda olabilir gt210 model ekran akrtında vram sorununda öte buna benzer bir sorun vardı ama sadece tarayıcıda değil her zaman oluyordu. İhtimallerin arasına onuda ekleyelim.

Hp destek hattı ile görüşebilirsin, garantisi bitse bile bu tarz durumlar için destek vermeye devam edecektir.
Garantisi halen var ancak 1 ay kaldı.

Laptopun alt kısmındaki stickerın üzerinde model no yazar.
Model bilgilerini paylaşırsanız sürücüler konusunda yardımcı olabiliriz.

Ancak bana yazılımsal değil de donanımsal bir sorunmuş gibi geliyor.

HP dizüstü - 15-DA2069NT
HP Support uygulamasını kullanıyorum zaten çünkü HP kendi sitesi hariç driver kabul etmiyor ve uygulamadan baktığımda hepsi güncel.

VRAM ile alakalıda olabilir GT210 model ekran akrtında VRAM sorununda öte buna benzer bir sorun vardı ama sadece tarayıcıda değil her zaman oluyordu. İhtimallerin arasına onu da ekleyelim.

Birçok oyun oynadım ama hiç sorun yaşamadım ama tarayıcıda film izlerken ne hikmetse sorun yaşıyorum ben de anlam vermiş değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı