Sadece HTML5 ve CSS3 ile ufak işler yapılabilir mi?

Daha fazla  
Şu an sadece bu ikisini biliyorum, bu sene sınav senem olduğu için JavaScript öğrenmeye vaktim yok, zaten sadece kursları en az 2 ayımı alır, CSS'te kütüphane öğrenebilirim. Sadece bu ikisi ile (JavaScript gerektiğinde internetten araştırıp işime yarayacak kodları kullanıyorum)10-20TL'de kazansam ufak işler yapılabilir mi sizce, amaç sadece vakit geçirmek ve cebime harçlık çıkarmak, yapılabilirse böyle ufak işleri nereden bulabilirim? Yoksa saçma bir arayış mı?

Statik web siteleri yaparsın. Sadece görüntülenebilen fakat bilgi girilemeyen ve etkileşimde bulunamayan. Tema satabileceğin siteler var ama onların çoğunda satış yapan insanlar hiç yoktan CSS frameworklerini kullanıyorlar. Bir şeyler ortaya koyarsın elbette fakat kazanç kısmı için biraz zorlamak lazım bence.

Bir şeyler yapabilirsin ama para kazanır mısın bilmem, çünkü sadece HTML CSS ile geliştirdiğini temalar çok yaratıcı olmalı. Aksi takdirde para getirmesi zor.

Eğer iş yapmak yani para kazanmak istiyorsanız tavsiyem HTML, CSS ve JS konusunda iyi olmalı ve kütüphaneleri de bilmeniz olacaktır. Web alanında kütüphane kullanımı oldukça yaygındır(eğer ileri seviye birisiyseniz kendi kütüphanenizi de yazarsınız :) ). Bunları hallettikten sonra ön yüz üzerinde yani Front-End işlerinde çalışabilirsiniz. Çoğu zaman size bir Back-End çalışanı da gerekli olacaktır. Sadece portfolyo siteleri isteyen kişiler de oluyor ama fazla iş imkanı yok o kısımda. Back-End üzerine çalışan birisiyle çalışırsanız iyi işler yapabilirsiniz.

Kendi tecrübelerimi aktarmak gerekirse; ben Front-End üzerine çalışıyorum. Birlikte çalıştığım bir kişi daha var (ileri seviye alaylı birisi) o da Back-End üzerine çalışıyor. Bu şekilde güzel işler yapılabiliyor. Bootstrap işinize yarayacaktır, işleri hızlandırmak için kullanıyorum genellikle. Eğer sadece bir yeri yapmak için kullanacaksanız önermem. Kendiniz yazarsanız kod yükünü azaltmış, daha temiz bir kod yazmış olursunuz.

Statik web siteleri yaparsın. Sadece görüntülenebilen fakat bilgi girilemeyen ve etkileşimde bulunamayan. Tema satabileceğin siteler var ama onların çoğunda satış yapan insanlar hiç yoktan CSS frameworklerini kullanıyorlar. Bir şeyler ortaya koyarsın elbette fakat kazanç kısmı için biraz zorlamak lazım bence.
Mesela bir tanıtım sayfası yapmak istesem. İletişim kısmı falan hiçbir şeyi yok sadece insanı tanıtacak. Bunu yapabilir miyim? Sadece HTML ve CSS kullanarak?

Mesela bir tanıtım sayfası yapmak istesem. İletişim kısmı falan hiçbir şeyi yok sadece insanı tanıtacak. Bunu yapabilir miyim? Sadece HTML ve CSS kullanarak?
Yaparsın ama çok tercih edilen bir şey değil. İletişim kısmına da mesaj gönderme yapmazsın, adresleri falan koyarsın.

Geri
Yukarı