Sadece İngilizce bilerek ne yapılır?

10. sınıfım ve derslerden sadece ingilizceyi severek dinliyorum, severek soru çözüyorum. Diğer derslerden hiçbir şey anlamıyorum.

Daha demin coğrafya ve tarih çözdüm, kafam çok kötü oldu. Sonra ingilizceye geçtim ve rahatladım. Diğer derslerim iyi değil, sadece İngilizce ile nereye kadar gidebilirim? İleriki yıllarda iyice öğrenmek istiyorum bu dili. Sınavlarda falan ne yapacağım bilmiyorum. İnşallah liseyi bitirirsem sadece İngilizce ile ne iş yapabilirim? Tek İngilizce ile üniversite imkansız ama işe girersem ne olur?

10. sınıfım ve derslerden sadece İngilizce'yi severek dinliyorum, severek soru çözüyorum. Diğer derslerden hiçbir şey anlamıyorum.

Daha demin coğrafya ve tarih çözdüm, kafam çok kötü oldu. Sonra İngilizce'ye geçtim ve rahatladım. Diğer derslerim iyi değil, sadece İngilizce ile nereye kadar gidebilirim? İleriki yıllarda iyice öğrenmek istiyorum bu dili. Sınavlarda falan ne yapacağım bilmiyorum. İnşallah liseyi bitirirsem sadece İngilizce ile ne iş yapabilirim? Tek İngilizce ile üniversite imkansız ama işe girersem ne olur?
Alaylı tercümanlık yapabilirsin. Dizi, film, makale, kitap çevirir, o şekilde para kazanırsın. Alaylı tercüman olarak işçi arayan bir yer var mıdır, bilemiyorum ama kendi yerini açabiliyorsun. Yine de internette iyice araştırmanı tavsiye ederim.

Tek İngilizce ile üniversite imkansız ama işe girersem ne olur?
Neden imkansız anlamadım. Tercüman olmak için en az 2-3 dil bilmek zorunda değilsin. Tercümanlık yapmak da zorunda değilsin hatta. İngiliz dili eğitimi, İngiliz dili ve edebiyatı, Dilbilim, Turizm rehberlik gibi farklı seçeneklerin var. Bunlardan eğitim ve rehberlik alanları iş olanakları açısından gayet iyiler. "Dil okuyacaksan sadece İngilizce yetmez, dedem de biliyor İngilizceyi" diyenleri dikkate alma çünkü dil bölümü böyle bir şey değil. İngilizcede C seviyesine çıktığında Türkiye'de İngilizce konuşanlar arasında %0.8'lik dilime giriyorsun. Zaten sana iş olanağı sağlayan da bu oluyor. İlgin varsa üstüne git ve çok çalış. Bol şans.

Hocam, bence bu soruyu buraya sormak çok yanlış. İki yıl önce C1 seviyesindeydim, şu an C2'yi de geçmiş olduğumdan eminim. Buraya sorduğumda klasik cevaplardan başka bir şey almadım. Ancak bazı iyi yazarlar "bellboy" olmam gerektiğini falan da söyledi.

İyi bahşiş alıyorlar aslında 🤣
Harbiden hocam ya, sormayın :D
Bir yazar sağ olsun, sayesinde araştırdım onu. Gerçekten deli gibi kazanıyorlarmış. Hatta Donanım Haber'de okudum, birinin tanıdığı kısa bir sürede elindeki bir daireyi tamamen yaptırıp kiraya vermiş. Bunu sadece bellboy olarak yapmış...

Geri
Yukarı