Sadece internette kullanmak için eksi laptop'u optimize etmek

Persephone

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim eski bir laptopum var konu başlığından anlaşılacağı üzere ve 512mb belleğe sahip :) kullanma amacını sadece internette dolaşmak ve sosyal medya hesaplarına vs girmek olarak belirledim ama iki gündür optimize etmek için hala uğraşıyorum tarayıcı olarak opera tarayıcıyı; işletim sistemi olarak ise windows xp professional seçtim ve bunları kurdum. Antivirüse gerek duymadığım için yüklemedim. Ayrılmış bellek 1260 görünüyor ve boştayken 230 mb kullanılıyor opera açıkken 450-500 arası değişmekte ve video izlerken de 660ları bulmakta. Konunun özüne gelirsek sizlere danışmak istedim daha az ram kullanacak bir sistem oluşturmak için. Başka bir işletim sistemi ve optimize ayarları vs önerebilirseniz mutlu olurum şimdiden teşekkürler iyi forumlar :)

Pardus 2009 yüklesem nasıl olur sizce sistem gereksinimi de bayağı az

Ubuntu olabilir. Elementary OS da deneyebilirsiniz.
Önerileriniz için teşekkürler dün xubuntu yükledim ve gayet iyi sonuçlar aldım. Ama bir sorunum var sorun videodaki durum ama kulaklık takınca ayarlar kulaklığa sabitleniyor onun dışında hep böyle ve hoparlörlerden ses alamıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı