Sadece LoL'de düşük FPS almak

İşletim sistemi
Windows 11

sonkral58

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, konu basliginda da belirttigim gibi sadece LoL'de dusuk FPS aliyorum. Laptopumda Ultra ayarlarda daha once Forza Horizon 4, RDR2 ve God of War oynamistim ve hiç kasma olmamisti ama sadece LoL'de ortalama 90 FPS aliyorum. Hiç FPS kisitlamasi da yok. Çözümü nedir? Yardimci olursaniz sevinirim. Ha bu arada sistem ozelliklerini soran olursa da i7 12650H, RTX 4060 8 GB ve 16 GB RAM var.

Lol işlemci odaklı bir oyun. Çok çekirdekli işlemcide çok iyi performans verir. AMDli modellerde lol fpsi çok yüksek. Bununla alakalı olabilir yabancı forumlarda çok gördüm bu sorunu intel işlemcilerle alakalı. AMD ryzen 5 - 7 falan olsa 250-300 fps verir.

LoL işlemci odaklı bir oyun. Çok çekirdekli işlemcide çok iyi performans verir. AMD'li modellerde LoL FPS'i çok yüksek. Bununla alakalı olabilir yabancı forumlarda çok gördüm bu sorunu Intel işlemcilerle alakalı. AMD Ryzen 5 - 7 falan olsa 250-300 FPS verir.

Ama onceden 230 240 FPS civari aliyordum bu kadar kotu FPS degeri almiyordum.

Hocam arama çubuğundan güç planı ya da Denetim Masası'ndan sistem ve güvenlik, güç seçenekleri var.

Hocam dengelideydi en iyi performansa aldim.

Ama onceden 230 240 FPS civari aliyordum bu kadar kotu FPS degeri almiyordum.
Tam da bu sorundan yakınıyor zaten herkes. Oyuna gelen güncellemelerden sonra intel işlemcilerde optimizasyon sorunları oluyor diye. Güncellemelerde düzelebilir. Oyunu uyumluluk modunda açın.

Güç performans seçeneğinde gelişmiş güç işlemlerinden ayarları kontrol edin işlemci güç yönetimini kontrol edin kısıksa açın.

Güncelleme bekleyin güncelleme kaynaklı hata olabilir. Daha önce 200fps verirken şimdi bu kadar düşmesi normal değil.

Tam da bu sorundan yakınıyor zaten herkes. Oyuna gelen güncellemelerden sonra Intel işlemcilerde optimizasyon sorunları oluyor diye. Güncellemelerde düzelebilir. Oyunu uyumluluk modunda açın.

Güç performans seçeneğinde gelişmiş güç işlemlerinden ayarları kontrol edin işlemci güç yönetimini kontrol edin kısıksa açın.

Güncelleme bekleyin güncelleme kaynaklı hata olabilir. Daha önce 200FPS verirken şimdi bu kadar düşmesi normal değil.

Dediklerinizi yarin uygulayacagim.

Tam da bu sorundan yakınıyor zaten herkes. Oyuna gelen güncellemelerden sonra Intel işlemcilerde optimizasyon sorunları oluyor diye. Güncellemelerde düzelebilir. Oyunu uyumluluk modunda açın.

Güncelleme bekleyin güncelleme kaynaklı hata olabilir. Daha önce 200FPS verirken şimdi bu kadar düşmesi normal değil.

Onceden 230-240 FPS aliyorum derken LoL'u dun yukledim ve dun yaklasik 7-8 saat oynadim sıkıntı yoktu. Bu sorunla bugün karsilastim ve duzeltemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı