LoL'de düşük FPS ve FPS düşüşleri

Burak Gençoğlu

Centipat
Arkadaşlar daha geçen yani 1 hafta önce 150-200 FPS alıyordum. LoL gibi oyunlarda. Bugün termal macunu değiştirdim güzel bir şekilde. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan güncelledim oyunu açtım. Aldığım FPS değerleri LoL için 30-40 FPS. Driverlar güncel tamamen. FPS optimizasyonuna göre de ayarladım. Yine de 25-30 FPS. Alıyor bir de durmadan drop yiyorum, nedeni ne?

Sistemini belirtirsen yardımcı olabiliriz. Yine de tahmini olarak terman macun değişimi sonrası fanı düzgün takamamış olabilirsiniz buna dayalı bir ısınma problemi olmuş olabilir ve bu da FPS düşüşlerine sebep olur. Ya da sisteminizde dahili bir ekran kartı varsa oyunda onu kullanıyor olabilir bu da yine FPS düşüşlerine sebep olur. Ancak sistemi belirtmezsen net bir şey söyleyemeyiz.

Arkadaşlar sistem özelliklerim;
  • 6 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GT 540M
  • Intel HD Graphics 3000
  • Intel Core 2.40 GHz
  • 700 GB disk
Hocam sorunu çözdünüz mü? Allah askına simdi aynı sorunu ben yasıyorum. Ekran kartım GT 630M sistemimiz hemen hemen aynı sayılır. LoL'de 130-140 FPS alan bilgisayar simdi 35-40 anca alıyor. Format atmama, driverları güncellememe rağmen böyle. Yardımınızı bekliyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı