Sadece Rainbow'a özel ping sorunu

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Şimdiden söylüyorum, 60 iyi falan harbiden söylemeyin. 1 aydır bu oyunda 2X ping alıyorum. Normalde 30-39 arası geziyordu, şimdi ise 60'dan aşağı bir kere bile görmedim. Tam olarak 1 aydır sadece bu oyunda var, başka hiçbir oyunda yok. Aşağıya diğer oyunların tracert atıyorum. Benim bildiğim kadarıyla sunucular Frankfurt'a fakat 60'dan aşağı inmiyor.

Diğer oyunlara attığım tracert:

2020.07.10-01.56.png

Şu an oyundaki hali:

2020.07.10-02.00.png

Oyundaki ping sorunundan önceki PS4'de Wi-Fi ile aldığım ping. Bu arada PC'de daha düşük alıyordum PS4'te şu an 60 yine:

IMG_1178.JPG

Ve şunu söyleceğim, internete kablolu bağlanıyorum. Kimse kullanmıyor. Modem daha yeni. Oyun sunucularında bir sıkıntı yok, arkadaşım şu an 30-39 arası ping alıyor. Bu sorunu tek ben yaşıyorum. Bunun çözümü var mı? Diyelim burada bulamazsam, bu çözümü nerede bulurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar Emir vereceğine internet marka model modem marka model sunucu adresi vs verseydin de yardımcı olabilseydik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de ping 38'den 60'a tekrar yükseldi. Ya sezon başı diye yoğunluk adına bir sıkıntı var, ya bizi daha uzak serverlara taşıdılar, ya da İnternet sağlayıcılarında bir sorun var.
Ayrıca tekrardan sadece 60 ping alan sen değilsin, çevrem ve rainbow grubundaki insanlar dahil olmak üzere birçok kişi 60 ping alıyor.

bu kadar Emir vereceğine internet marka model modem marka model sunucu adresi vs verseydin de yardımcı olabilseydik.

Türk Telekom 50 Mbps VDSL2. modem ASUS AC-750. sunucu adresini hiç bilmiyorum. Ve ne Emir'i vermişim merak ettim doğrusu.
Bende de ping 38'den 60'a tekrar yükseldi. Ya sezon başı diye yoğunluk adına bir sıkıntı var, ya bizi daha uzak serverlara taşıdılar, ya da internet sağlayıcılarında bir sorun var.
Ayrıca tekrardan sadece 60 ping alan sen değilsin, çevrem ve Rainbow grubundaki insanlar dahil olmak üzere birçok kişi 60 ping alıyor.

Benden kaynaklı değilse o zaman sıkıntı yok.
Sizle ilgili bir durum yok. Çoğu kişide böyle.

Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği durumdan mı bahsediyorsunuz?

Sorunun çözümünü buldunuzmu, bulduysanız eğer benimlede paylaşın bende de aynı sorun var.

Çözümünü bulamadım fakat VPN ile sorunu çözdüm. Şöyle anlatayım oyun için olan VPN aldım. Sunucu Frankfurt'a olduğu için direkt olarak Frankfurt'u seçtim. Ve oyun içinde açtım direkt 60 mslerden bir anda 30-40'a kadar düşmeye başladı. Direkt verimi Frankfurt'a bağlıyor. Kapatınca da 60 ms e tekrar yükseldi. Sorun ISS kaynaklı bir sorun olduğu o kadar bariz ortaya çıkıyor. Aynısı CS:GO içinde geçerli normalde 35 ms alırken şu an 60 ms altına düşmüyor. Oyun için aldığım VPN ile girerken 35 ms çok rahat görürüyorum. Kapatıp aynı maça bağlanınca da ping 60'dan aşağı düşmüyor. Benden size güzel bir tavsiye Türk Telekom'a bulaşmayın. Yakınımda oturan arkadaşım Superonline fiber kullanıyor. Ben 60 ms alırken o 30-40 arası ping değeri alıyor. Bende olsa ertesi gün Superonline fibere geçerim. Türk Telekom'u kesinlikle kullanmayın.

Vpn in adı ney.Birde sistemimi alalı çok olmadı daha önceki bilgisayarımda cok fazla şey indirdigim için virus falan bulaştı.Korkuyorum simdide indirince birşey olur falan.

Çözümünü bulamadım fakat VPN ile sorunu çözdüm. Şöyle anlatayım oyun için olan VPN aldım. Sunucu Frankfurt'a olduğu için direkt olarak Frankfurt'u seçtim. Ve oyun içinde açtım direkt 60 mslerden bir anda 30-40'a kadar düşmeye başladı. Direkt verimi Frankfurt'a bağlıyor. Kapatınca da 60 ms e tekrar yükseldi. Sorun ISS kaynaklı bir sorun olduğu o kadar bariz ortaya çıkıyor. Aynısı CS:GO içinde geçerli normalde 35 ms alırken şu an 60 ms altına düşmüyor. Oyun için aldığım VPN ile girerken 35 ms çok rahat görürüyorum. Kapatıp aynı maça bağlanınca da ping 60'dan aşağı düşmüyor. Benden size güzel bir tavsiye Türk Telekom'a bulaşmayın. Yakınımda oturan arkadaşım Superonline fiber kullanıyor. Ben 60 ms alırken o 30-40 arası ping değeri alıyor. Bende olsa ertesi gün Superonline fibere geçerim. Türk Telekom'u kesinlikle kullanmayın.

Hocam günlerdir önerdiğiniz TT'den iyi olan TürkNet şikayet konuları var sizi orlarda da görmek isteriz.

Hocam günlerdir önerdiğiniz TT'den iyi olan TürkNet şikayet konuları var sizi orlarda da görmek isteriz.

Arda bak kardeşim sıkıntıların falan mı var senin? Ben arkadaşa sorunu nasıl çözdüğümü söylüyorum. Gülücük atıyorsun. Hiçbir şekilde ping konusunda kendilerinde bir şey aramayan firmayı savunup duruyorsun. Yok neymiş İstanbul sunucusuna 21 ms alıyorum pingim çok iyi diyorsun. İzmir'de yaşayanlar 17 ms alıyor. Adamlar her zaman yok modem yok oyun sunucusu deyip duruyolar. Bana şunu anlatır mısın? Aynı maç aynı sunucu Superonline kullanan biri niye 30-40 alıyorda. Benim yakınımda oturmasana rağmen ben TT'de niye 60'ın altına alamıyorum. Bak yukarıdaki görsele kanıtları da var. 30 pingi görsem lafım olmayacak. Yok ikide bir oyun sunucusuna suç atıp duruyolar. Yok yani kendileri dünyanın en sorunsuz firması ve gelmişler bizde sıkıntı yok deyip duruyolar. Ben sana örnek vermekten sıkıldım. Sen anlamamaktan sıkıldın. Hadi iyi forumlar.

@K.e.n.z.o Üzgünüm fakat söyleyemem. Pek güvenmiyorum bu tür uygulamalara. Deneme amaçlı deneme sürümünü indirip denedim.

Geri
Yukarı