Sadece Rocket League'de Ping Sorunu

Ahmet Uygur

Hectopat
Tüm oyunlarda 60-70 ping alırken Rocket League'de ping 990A çıkıyor ve disconnected hatası çıkıyor. Kenarda bu sadece Rocket League'de oluyor. DNS ayarları varsayılan Wi-Fi diyeceğim sadece Rocket League'de çıkması tuhaf kablo. Taksam değişir mi? Server olarak europe seçili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var sırf bu yüzden oynamıyorum oyunu.

Uzun bir aradan sonra dün akşam ilk defa girdimi, ping 600 falandı. Az önce sunucuyu Avrupa yapıp bir maç yaptım ping 72'ydi. Sonra tekrar sunucuyu tavsiye edilen yaptım ve iki maç yaptım ping 58-59 civarı. Düzeldi gibi yazın 60 civarı seyrediyordu.

Sunucu ayarlamasını nerde yapıyorsunuz.
Bu ekranda bölge seçerek değiştirebilirsin.
1582370425556.png

Bu genelde Wifi ile ilgili bir sorun. Bende ping 100 civarı olmasına rağmen, inanılmaz drop giriyordu. Sistem yetiyor. İnternete Wi-fi'dan bağlı olduğu için dalgalı geliyor.

Direk kablo baglantisi var. Sadece ben internete bagliyim. Ama ping 200-300 arasi degisiyor.Bu ara sira oluyor. Bazen 55-65 arasi kaliyor. Serverla alakasi var diye dusunuyordum. Ama yokmuş. O anki bulunduğum bölge yoğunluğundan alakalı. ( Mahalle veya sokak )
Çözüm olarak artik yogunluk olunca oyuna girmiyorum. Türktelekom'a selam yolluyorum.

bende türk telekoma en içten selamlarımı yolluyorum 10gb boşa gitti iyimi :)
a, bu arada şunu söylemeyi unuttum. Ben mobil veriden girince ping sabit kalıyor.
Sorun türk telekomda da diyilimiş bu arada. Süperonlineden bağlandım aynı şeyler oldu.
Sorun nedir acaba?

Son düzenleme:
bende türk telekoma en içten selamlarımı yolluyorum 10gb boşa gitti iyimi :)
a, bu arada şunu söylemeyi unuttum. Ben mobil veriden girince ping sabit kalıyor.
Sorun türk telekomda da diyilimiş bu arada. Süperonlineden bağlandım aynı şeyler oldu.
Sorun nedir acaba?
Altyapında sorun vardır. Sonuçta hangi interneti bağlatırsan bağlat aynı altyapıyla gelecek. Türkiye'nin sorunsalı bu durum.

Geri
Yukarı