Çözüldü Sadece Twitch'de donma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar,
100 Mbps internetim var fakat şu son 1 haftadır ne olduysa 1080P izleyemiyorum. En fazla 10 saniye sonra donuyor fakat görev yöneticisinden kontrol ettiğimde internetimi kullanmaya devam ediyor yani internette sorun yok gibi. Tarayıcı değiştirmeyi denedim o da olmadı driver kaynaklı olabilir mi? Ne yapmamı öneririrsiniz?
Ve arkaplan da indirme vb. şeyler yapmıyorum. Ethernet ile kullanıp evde tek bağlanan benim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim de 24mbps hızım var. Genelde rahatlıkla izliyorum 1080p . Fakat bazı zamanlar oluyor donmayalar yaşıyorum. O aralar görev yöneticisinden baktığımda hızım bir 20Mbps oluyor bir 500Kbps oluyor. Saniyelik değişiyor yani dalgalanma yaşıyor bu yüzden drop oluyor. Büyük ihtimal sende de öyle bir problem olabilir.
Ethernet ve diğer driverları güncelleyince sorunum düzeldi ve dediğiniz gibi 20 Mbps'den 500'e düşüp yükselmesi gayet normal.
Tüm yayınlarda mı donuyor? Twtich'de donmalar yayıncı kaynaklı da olabilir. Tüm yayınlarda aynı değil ise sizlik sorun yoktur.
Tüm yayınlarda oluyor bu 720 p ve altına alınca pek bir sorun olmuyor ama 1080P yapınca donmaya başlıyor ve dediğim gibi donduğu halde interneti kullanmaya devam ediyor.

Benim de 24mbps hızım var. Genelde rahatlıkla izliyorum 1080p . Fakat bazı zamanlar oluyor donmayalar yaşıyorum. O aralar görev yöneticisinden baktığımda hızım bir 20Mbps oluyor bir 500Kbps oluyor. Saniyelik değişiyor yani dalgalanma yaşıyor bu yüzden drop oluyor. Büyük ihtimal sende de öyle bir problem olabilir.

Ethernet ve diğer driverları güncelleyince sorunum düzeldi ve dediğiniz gibi 20 Mbps'den 500'e düşüp yükselmesi gayet normal.

Çözüm
Hayır normal değil? Sorduğumda çalışma yapılıyor deniyordu. Uzun bir süredir dalgalanma yok sürekli 18-23 Mbps arasında gidip geliyor değer. Değil 500 3-4 Mbps'ye bile düşmüyor. 24 Mbps hız neden 500 e düşsün ki? Ve neden normal sayılsın ki ?

Hayır normal değil? Sorduğumda çalışma yapılıyor deniyordu. Uzun bir süredir dalgalanma yok sürekli 18-23 Mbps arasında gidip geliyor değer. Değil 500 3-4 Mbps'ye bile düşmüyor. 24 Mbps hız neden 500 e düşsün ki? Ve neden normal sayılsın ki ?
Canlı yayın izliyorsun sabit bir değer imkansız benim hat değerlerim çok iyi ama dediğiniz gibi 14 kullanırken 6-7 düşüyor sonra geri yükseliyor.
500 de bir süre sabit kalıyosa ona bişey diyemem.
Ve bu değerler her canlı yayında bir olmaz yayıncının verdiği bitrate göre de yükselir veya azalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı