Saf Arch'ın diğerlerine göre avantajları nedir?

Bu bana nasıl bir artı veriyor?

Sistemi kurarken bile istediğin ayarları yapıyorsun. İstediğin paketleri seçiyorsun. İstediğin ortamı kuruyorsun. İstediğin özelleştirmeyi kendin yapıyorsun. Yani bu konuda seni özgür bırakıyor. Diğer dağıtımlarda bunlar hazır geliyor, hazır gelirken de birçok gereksiz pakette gelebiliyor.

Sistemi kurarken bile istediğin ayarları yapıyorsun. İstediğin paketleri seçiyorsun. İstediğin ortamı kuruyorsun. İstediğin özelleştirmeyi kendin yapıyorsun. Yani bu konuda seni özgür bırakıyor. Diğer dağıtımlarda bunlar hazır geliyor, hazır gelirken de birçok gereksiz pakette gelebiliyor.
Bunu anladım. Yani her yerde bu yazıyor . Kendin kurman, özgür bırakılman, paketleri istediğin gibi kurman sana ne gibi bir artısı var? Yani "Oh be özgürlük" lafını neden diyeyim?

Hatta şöyle bir yazı buldum:

"""
Arch’ın hedefi kullanıcıya, kendisini eğitebileceği, öğrenebileceği ve geleceği yakalayabileceği bir platform sunmaktı.

Arch’ın babası ve baş geliştiricisi Aaron Griffin‘in Arch için söylediği birkaç cümle şöyle; “Arch, “kullanıcı dostu” olmak için üretilmedi. Arch, bir platform olması için üretildi – kullanıcının dilediğini gerçekleştirebileceği bir platform. Bu şu demek, biz kullanıcıyı bizim yolumuzdan gitmesi, bizim konfigürasyon araçlarımızı kullanması, bizim düşüncelerimizi taşıması için zorlamıyoruz. Bu (Arch), onların düşüncesi (rüyası) olmalı.”

"""

Bu yazıdaki eğitmek,öğretmek ve geleceği yakalamaktan kasıt ne?

Bunu anladım. Yani her yerde bu yazıyor. Kendin kurman, özgür bırakılman, paketleri istediğin gibi kurman sana ne gibi bir artısı var? Yani "oh be özgürlük" lafını neden diyeyim?

Arch'ın olayı zaten bu, "kendin yap". Kendin yaptığın için, uğraştırıcı bir dağıtım olabilir, uğraşmakta seni geliştirir.

Arch'ın olayı zaten bu, "kendin yap". Kendin yaptığın için, uğraştırıcı bir dağıtım olabilir, uğraşmakta seni geliştirir.
Arch KDE var mı?
Bir de başka bir konuda Nvidia sürücüsünü tanıyamadığından dolayı sistemin çöktüğünden bahsetmiş birisi.

Ne kadar masaüstü ortamı varsa, hepsini kurabilirsiniz, Arch'a.

Bu gibi durumlar her dağıtımda olabilir. Kernel ile de alakalı bir sorun olabilir.
İngilizce videolardan bir şey anlamıyorum.
Arch Wiki keza aynı.

Windows 10 yanına Dual Boot nasıl kurabilirim?
Script kullanmadan nasıl kurabilirim? Bir rehber var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı