Saferweb virüslü müdür?

Denetim Masası'ndan baktım saferweb diye bir uygulama açık. Nedir, ne değildir öğrenmek istiyorum. Bilen varsa yazabilir mi?

"Safer web ne işe yarar?

Güvenli internet hizmeti, internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve kullanıcıları internetteki zararlı içeriklerden büyük oranda koruyan ücretsiz, isteğe bağlı alternatif bir internet erişim hizmetidir."

Hocam bir yerden bir şey indirirken evet evet deyip geçtiyseniz otomatik olarak inmiştir. Eğer bilgisayarınızın o program tarafından yavaşladığını düşünüyorsanız, yada güvende hissetmiyorsanız doğal olarak silebilirsiniz.

SaferWeb, güvenli internet tarama ve veri gizliliği sağlayan bir uygulama. Virüs olarak tanımlanmaz, ancak güvenliğe tehdit oluşabilir. Güvenli kaynaktan indirilmeli ve AV kullanılmalı.

"Safer web ne işe yarar?

Güvenli internet hizmeti, internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve kullanıcıları internetteki zararlı içeriklerden büyük oranda koruyan ücretsiz, isteğe bağlı alternatif bir internet erişim hizmetidir."

Hocam bir yerden bir şey indirirken evet evet deyip geçtiyseniz otomatik olarak inmiştir. Eğer bilgisayarınızın o program tarafından yavaşladığını düşünüyorsanız, ya da güvende hissetmiyorsanız doğal olarak silebilirsiniz.

Kaspersky dandik kundirik sitelere girmemi engelliyor silsem bir sıkıntı olur mu?

Gerçeği zararsız olabilir fakat antivirüslerin bile sahtesi oluyor siz tarama yapmadan buradan kimse net bir şey söyleyemez. Kendi kendine yüklendi ve anlamsız işlemler yapıyorsa tarama yapmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı